Real teže od očekivanja do nove pobjede, Alba pala u Madridu

Ivor Krapac • petak, 22.02.2013.

Madridski Real nastavio je svoj put prema četvrtfinalu Eurolige novom pobjedom na domaćem parketu. Real je u osmom kolu drugog kruga bio bolji od berlinske Albe, koja je bila teži suparnik nego se predviđalo prije utakmice...

Dvoboj momčadi s vrha i iz donjeg dijela ljestvice skupine E Topa 16 Eurolige okončan je teško izborenom pobjedom madridskog Reala. Momčad Pabla Lasa je pred svojim navijačima sa 77:72 nadjačala berlinsku Albu, koja je u posljednjoj minuti bila na tri poena zaostatka, prije nego je Rudy Fernandez s dva pogođena slobodna bacanja postavio konačni rezultat.

Real je poslije osmog kola popravio omjer pobjeda i poraza na 7-1, koliko ima i Anadolu Efes, koji je ranije u petak bio bolji od moskovskog CSKA. Albin omjer sada je 1-7.

Madriđani su u prvom poluvremenu držali prednost na svojoj strani, ali u dvoznamenkasto vodstvo su prvi put stigli u 17. minuti, kada je Jaycee Carroll ubacio tricu za 32:21. No, poslije zaostatka s 34:23, Alba je završila prvo poluvrijeme serijom od 10:0 za smanjenje na 34:33 i potpuni povratak u utakmicu.

Berlinska momčad nastavila je svoj niz i na početku treće četvrtine, sa sveukupnih 14:0 za preokret na 37:34 u 23. minuti. Alba je držala prednost i u ostatku treće dionice, a u završnih 10 minuta ušli su s 50:48 u rukama.

Real je između 32. i 35. minute uzvratio serijom od 15:3, za preokret na 66:56, ali tu još nije bio kraj priče. Iako su domaći imali +10 tri minute do kraja, Alba je zakomplicirala utakmicu serijom od 7:0 za smanjenje na 75:72 35 sekundi prije posljednje sirene, no poslije Fernandezovih pogođenih slobodnih za 77:72 17 sekundi do kraja, gostima više nije bilo povratka. Heiko Schaffartzik i Deon Thompson propustili su posljednju šansu Berlinčana promašenim šutevima za tri i dva poena.

Jaycee Carroll završio je sa 16, a Rudy Fernandez s 14 poena za pobjednike. Nikola Mirotić upisao je 12 poena i sedam skokova, dok Dontaye Draper ovog puta nije bio u sastavu.

Deon Thompson istaknuo se s 14 poena i sedam skokova za Albu. Dashaun Wood i Yassin Idbihi dodali su po 11 poena, Idbihi uz devet skokova.