Efes i CSKA slavili u Njemačkoj, Alba i matematički eliminirana

Branimir Korać • srijeda, 06.03.2013.

Prvi susreti desetog kola Topa 16 Eurolige odigrani su u skupini E gdje su Alba i Brose upisali nove poraze. U Njemačkoj su slavili Anadolu Efes i moskovski CSKA...

Alba Berlin - Anadolu Efes 86:91

Alba je prilično namučila momčad Efesa koji je doputovao bez ozlijeđenog Saše Vujačića i morao je proliti puno znoja da bi došao do pobjede 91:86.

Samo pobjeda održavala je Albi matematičke šanse u borbi za prolazak u četvrtfinale, međutim upisala je poraz koji je značio i službeni oproštaj od bilo kakvih šansi za prolaz.

Iako je bilo jasno da Berlinčanima samo neko čudo pomaže da ostane u igri, nije se Alba predavala već je odigrala dobru utakmicu i Efes je tek u posljednjoj četvrtini osigurao pobjedu.

Domaćin je dobro otvorio utakmicu i prvi stigao do značajnije prednosti, ali Efes je brzo stabilizirao igru i nakon trice Farmara poveo je 42:33. Ipak, Alba je uzvratila serijom 11:2 te je Efes u konačnici na odmor otišao s nešto manjom prednosti 50:46.

Drugo poluvrijeme Alba ponovno jako dobro otvara, serijom 12:0 preuzima vodstvo i dolazi do 64:58, međutim i na to su gosti imali odgovor te ponovno preuzeli vodstvo.

Posljednji put Alba je vodila u završnici susreta kada je Ali Traore ubacio za 83:81 nakon čega Farmar pogađa novu tricu, zatim minutu prije kraja ubacuje slobodna bacanja poslije čega Alba pokušava dalekometnim šutom doći do poravnanja, ali Đedović ne pogađa i Turci mirno privode utakmicu kraju.

U pobjedničkom sastavu istaknuli su se Jordan Farmar s 23 poena (5/12) i Semih Erden s 12 poena (6/11) i osam skokova. Stanko Barać odradio je 19 minuta i ubacio je devet poena (3/4 za dva, 3/5 slobodna) uz četiri skoka.

Kod Albe Dashaun Wood je ubacio 24 poena (9/15, trica 6/10) uz pet asistencija dok je Zach Morley dodao 12 poena (5/8).

Brose Baskets - CSKA Moskva 58:78

Važnu gostujuću pobjedu u borbi za nokaut fazu upisao je CSKA koji je u Bambergu nadigrao Brose bez ikakvih problema 78:58.

Nakon što je Alba upisala poraz protiv Efesa i drugi njemački predstavnik nastavio je nizati poraze i u društvu s Albom nalazi se čvrsto na dnu ljestvice skupine E Eurolige.

Moskovljani u ovom susretu nisu koristili Viktora Hrjapu i Zorana Ercega, imali su skraćenu rotaciju, ali i bez njih su glatko slavili bez da je njihova pobjeda ijednom došla pod znak pitanja.

CSKA je utakmicu imao pod kontrolom od prve minute, u nekoliko navrata krajem prve četvrtine i početkom druge Brose je imao dobro razdoblje i uspio se malo približiti, ali vrlo brzo su Rusi odgovarali novim bijegom.

Posljednji put Brose je bio u dohvatljivom zaostatku kada je smanjio na 40:35, ali odmah su Teodosić i Micov ubacili trice i uništili nadu koja se pojavila kod domaćina.

U nastavku susreta prednost je samo rasla i CSKA je glatko slavio 78:58.

Ova pobjeda Moskovljane je dovela na omjer 7-3 s kojim drže treću poziciju u skupini dok je Brose i dalje bez ijedne pobjede.

• Obrisan korisnik07.03.2013. u 15:49
    Dva kluba u top-u 16! Sve u svemu izvanredan napredak Nijemaca u klupskoj košarci i uopće. Neću se sada praviti pametan ali prije desetak godina sam prognozirao da će njemačka košarka biti jača od hrvatske u skorije vrijeme.
  • Obrisan korisnik07.03.2013. u 08:05
    CSKA dobio u drugoj brzini. Efes ima odličan skor ali mi ne uljeva povjerenje. Barač igra stalno pod ručnom. Mora on to bolje.
  • Obrisan korisnik07.03.2013. u 07:11
    CSK če ove godine uzeti titulu prvaka Europe jer stvarno igraju odlično
  • gnomko06.03.2013. u 23:49
    Rutinska pobjeda CSKA,a vidi se da NIjemci ipak nisu dorasli turskim i ruskim milijunima.