Williamsove trice dotukle Panathinaikos, Unicaja preokretom do pobjede

Branimir Korać • petak, 08.03.2013.

Unicaja je u desetom kolu skupine E Topa 16 Eurolige stigla do vrijedne pobjede protiv Panathinaikosa koja ju ostavlja u igri za prolazak u četvrtfinale. U Malagi je slavila 66:60 velikim preokretom u završnih pet minuta...

Panathinaikos je bio u prilici Unicaju dodatno udaljiti iz igre za prolaz u četvrtfinale Eurolige, međutim nije u tome uspio. Momčad Jasmina Repeše odigrala je izvrsnih zadnjih pet minuta susreta i preokretom stigla do pobjede 66:60.

Imao je Panathinaikos utakmicu u svojim rukama, kontrolirao situaciju na parketu punih 35 minuta, ali u konačnici nije izdržao, nije imao odgovor na odličnu obranu Unicaje u završnici i upisao je poraz.

Počelo je odlično po Grke koji su iskoristili pritisak pod kojim su igrali igrači Unicaje i od prve minute bolje su izgledali na parketu. Tek u završnici prve četvrtine uspjeli su se odvojiti i povesti sa 16:8 na kraju prve četvrtine.

U drugoj četvrtini Unicaja se pokušavala vratiti, međutim kada god je došla na tri poena zaostatka i u priliku uhvatiti priključak, Panathinaikos je odgovorio novom serijom i bez problema kontrolirao utakmicu. U posljednjoj minuti prvog poluvremena Ukićevim polaganjem PAO je po prvi puta stigao do dvoznamenkaste prednosti, a na odmor je otišao s vodstvom 35:26.

Naznake bolje igre Unicaje pojavile su se u trećoj dionici, međutim bila je to kopija druge četvrtine. Ponovno je čarobna granica bila na tri poena, nikako se nisu uspjeli domaćini posve približiti te je uoči posljednjih deset minuta prednost Panathinaikosa i dalje bila priličnih 53:44.

Ipak, u posljednjoj četvrtini domaćin je zaigrao značajno bolje, posebno u obrani i stigao do preokreta. Panathinaikos je svoje posljednje poene postigao četiri minute i 46 sekundi prije kraja susreta kada je Ukić ubacio dva slobodna bacanja za 60:55 nakon čega slijedi furiozna završnica domaćina.

Prvo je Žorić smanjio na 60:57 da bi nakon toga tri uzastopne trice ubacio Marcus Williams i to sve tri u posljednje dvije minute.

Tragičar gostiju bio je James Gist koji je uzeo sve u svoje ruke u završnici, međutim bio je neprecizan i Unicaja je to iskoristila. Važan skok u napadu kod 63:60 uhvatio je Luka Žorić, a u nastavku napada, 21 sekundu prije kraja, Williams je trećom tricom završio priču.

Američki branič bio je junak pobjedničke momčadi s 22 poena (7/15, 5/7 za tricu), a Luka Žorić je za 29 minuta ubacio 14 poena (7/10) uz devet skokova. Kruno Simon za 33 minute je ubacio devet poena (1/4 za dva, 2/8 za tri) uz tri skoka. Kod Panathinaikosa Jonas Mačiulis je ubacio 15 poena (5/10), a Roko Ukić je za 37 minuta ubacio 14 poena (1/5 za dva, 3/6 za tri) uz pet skokova.

• litleben09.03.2013. u 13:27
    Kakvih 99% mogučnosti. Je si li gledao utakmicu. Koliko su zicera promašili. Koliko su akcija završili nerezonskim šutom ili šutom na isteku napada. Obranu su odigrali odlično (a i protivnik im je pomogao), ali napad je daleko od idealnog.
    litleben
  • Obrisan korisnik09.03.2013. u 12:04
    Ovi igraju na 99 % svojih mogučnosti ! Kako je Repeša urlao na Williamsa prije preokreta. Čak ga je Simon branio..?! Ostavili su si malu nadu , ali neće ići dalje. Ovo im je poslije CSKA u gostima najveća pobjeda. 13. pobjeda Unicaje ove godine ! Naša 3 kluba u 3 godine 4 pobjede. Pa neka mi neko... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik09.03.2013. u 07:15
    Willams je pogodio tri ključne trice odveo Unicaju do pojede i Zadrža svoju ekipu malu nade da mogu proći među osam najboljih ekipa u Euroligi .
  • narada10809.03.2013. u 00:42
    Moglo bi se reci dosta sretno dobivena utakmica kad je preokrenes sa tricama. Ali pravo je dostignuce da je Malaga kroz ozbiljnu obranu smanjila zaostatak (protiv kandidata za F4?), nije dozvolila Grcima da pobjegnu i tako sama ostala u igri. Nasi opet super vazni. A cak sam i ja nesto naucio o... [više na forumu]