Briljantni Mirotić predvodio Realov veliki povratak protiv Žalgirisa

Ante Zovko • četvrtak, 07.03.2013.

S 31 poenom i 11 skokova Nikola Mirotić bio je prvo ime dvoboja Žalgirisa i Real Madrida u desetom kolu skupine E Eurolige kojeg su Španjolci dobili 105:104 u produžetku nakon što su u posljednjoj minuti četvrte četvrtine nadoknadili sedam poena zaostatka.

Real Madrid upisao je svoju devetu pobjedu i učvrstio se na prvoj poziciji poslije drame u Kaunasu u kojoj je prvo uvjerljivo gubio, preokrenuo, ponovno se u završnici našao u minusu, da bi preko naturaliziranog Crnogorca napravio povratak za pamćenje.

Gosti su se vrlo brzo našli u velikim problemima zbog svojeg slabog šuta. Darden je predvodio Žalgiris do vodstva 27:14 u osmoj minuti i Pablo Laso bio je primoran reagirati i zaustaviti nalet Žalgirisa. Dok gotovo ništa nisu mogli pogoditi s poludistance, Realovci su nadoknadili tricama. Llull je pogodio četiri do poluvremena koje je završeno domaćim vodstvom 44:40.

Serijom 7:0 Real je prešao u vodstvo početkom treće četvrtine. Vodio je 60:56 u 29. minuti, no onda se ukazao mladi Kuzminskas postigavši 13 od svojih ukupno 16 poena u posljednjoj četvrtini vrativši jezičac vage na Žalgirisovu stranu.

Domaći su u posljednju minutu i 11 sekundi ušli s prednošću 81:74, ali Real je to poništio. Mirotić je nadoknadio izbivanje Fernandeza s linije slobodnih bacanja i izjednačio na 84:84 šutom s linije slobdnih bacanja u posljednjoj minuti 6/6.

Duža klupa Reala presudila je u produžetku u kojem su gosti postigli 21 poen, a Mirotić je opet presudio Litavcima, ovaj put tricom iz kuta poslije koje više nije bilo povratka.

Uz Mirotića (slobodna bacanja 16/16), kod Reala se izdvojio Carroll s 21 ubačajem, Llull je dodao 14, od toga 12 u prvom poluvremenu. Dontaye Draper ostao je na četiri poena. Hrvatski igrači u Žalgirisu nisu bili među najzapaženijima. Marko Popović postigao je osam poena, Mario Delaš sedam, a najefikasniji je bio Lavrinovič s 24. Kuzminskas je dodao 16, a Darden 20, najviše u prvom poluvremenu.

• Obrisan korisnik08.03.2013. u 07:45
    E moj Žalgirise... opet su izgubili dobivenu utakmicu. Još i Delaš zaspe na slobodnim pa mu Mirotić uzme loptu ispred nosa za nova dva bacanja i izjednačenje. Šteta.
  • Obrisan korisnik08.03.2013. u 06:59
    Mirotić je odigrao odličnu utakmicu protiv Žalgirisa imao je 18/18 slobodna bacanja za 35 minuta postigao čak 31 poen valorizacija 37.
  • hanson08.03.2013. u 03:30
    16-16 slobodna bacanja, jel ovo neki rekord?