2. HNL, 17. kolo, 09.03.2013.
Mosor
Mosor 0:1 Šibenik
Šibenik

Šibensko slavlje u Žrnovnici, Kartelo donio pobjedu u posljednjim trenucima utakmice

Iz Žrnovnice:Ivana Jurica • subota, 09.03.2013.

Vrlo vrijedna tri boda u utrci za vrh drugoligaške tablice osvojili su nogometaši Šibenika na gostovanju u Žrnovnici. Na iznimno teškom, blatnjavom terenu Narančasti su do važnog trijumfa (0:1) stigli u posljednjim trenucima utakmice kad je poslije kornera Dražena Govića glavom za pobjedu poentirao Marko Kartelo.

Mosor – Šibenik 0:1 (0:0)

Žrnovnica, igralište Žrnovnica, gledatelja 200
Sudac: Fran Jović – Zagreb
Strijelac: Kartelo 90'
Žuti kartoni: Kotromanović 11', Kapetanović 71'

Mosor: Čubić, Kordić, Kotromanović, Mrčela, Mišerda, Ćurić, Gale, Cvitković, Boljat, Vučemil (od 85. Barbarić), Kolić (od 70. Kapetanović). Trener: Dragutin Ćelić.

Šibenik: I. Živković, Fuštar (od 43. Mišlov), Tomić, Kartelo, Blaić (od 80. Zelić), Ćaleta-Car, Marina, Čuljak, Španja (od 46. Gović), Slavica, Tepurić. Trener: Ivo Šupe.

Vrlo težak teren, ne baš povoljan za igru, dočekao je nogometaše Mosora i Šibenika na startu susreta u kojem su i jedni i drugi željeli pobjedu: domaćini kako bi pobjegli iz opasne zone, a gosti kako bi se još dodatno uključili u borbu za naslov prvaka.

Funcuti nisu pušteni na stadion

Na sva gostovanja, pa čak kad su u pitanju i prijateljske utakmice, nogometaše Šibenika prati navijačka skupina Funcuti. No, u Žrnovnici ih nije bilo. Točnije, na stadionu ih za vrijeme utakmice nismo vidjeli. Tek smo iz službenog zapisnika doznali što se zapravo dogodilo, odnosno koji je razlog zašto utakmici nisu prisustvovali. U zapisniku stoji: "U 16. minuti pristigla dva kombi vozila navijača NK Šibenika koji su pristigli nenajavljeno, te istima policijski službenici nisu pustili na tribine, a ponašanje istih van stadiona je bilo korektno. Isti su u pratnji policije popraćeni u 75. minuti u pravcu Splita".

Prvi su zaprijetili gosti: nakon što je odlični Duje Ćaleta-Car oduzeo loptu, Slavica je pokušao prizemnim udarcem, ali Čubić nije morao niti intervenirati. Prijetili su gosti i iz prekida u dva navrata, no, domaća je obrana uvijek pravovremeno reagirala. Mosor je pokušao dva puta, ali ni gostujući vratar nije imao potrebe za intervencijom. A onda su domaćini u 15. minuti propustili stopostotnu šansu: poslije ubačaja s desne strane, na pet metara našao se Kordić, ali njegov udarac nije otišao na željeno mjesto, već pored gola. Odmah potom još je jednom opasno bilo pred kaznenim prostorom Šibenika, ali iskusni Tomić spasio je svoju momčad od veće neugodnosti u posljednji trenutak.

U 25. minuti sjajna prilika na drugoj strani: Čuljak je još jednom centrirao, ali ni Blaić ni Slavica nisu uspjeli ugurati loptu u mrežu, ponovno su domaći stoperi nekako uspjeli omesti Šibenčane i promjene rezultata nije bilo. Mosor pokušava zaprijetiti preko Ćurića, ali udarac mu odlazi preko gola. A Šibenik je u 39. minuti mogao i bolje iskoristiti još jedan prekid koji je ponovno izveo Čuljak, ovog puta Tepurić nije uspio bolje reagirati. Do kraja poluvremena domaćin je imao obećavajući slobodan udarac, ali Ćurić je pogodio samo živi zid.

U nastavku još teži uvjeti za igru. Prvih desetak minuta igre pripalo je domaćoj momčadi: Ćurićev udarac bez većih problema pokupio je gostujući vratar Živković, koji je i nešto kasnije uhvatio još jedan pokušaj domaćih nogometaša, a pomogao mu je i Kartelov blok. Kako je vrijeme odmicalo budili su se i Šibenčani, pa su u 58. minuti prvi put konkretnije zaprijetili u nastavku utakmice: Blaić je ubacio s desne strane, domaća obrana reagirala je ispred napadača Tepurića, u nastavku akcije braniči Mosora reagirali su dobro i na loptu koja je išla prema Goviću, koji je u nastavku ušao u igru.

Nekoliko minuta kasnije ponovno je duet Gović – Tepurić bio u akciji. Bilo je obećavajuće, ali Tepurić se okliznuo i nije uspio bolje iskoristiti odličnu Govićevu loptu. Ćelićeva momčad nije iskoristila ni pogrešku gostiju u 81. minuti, Vučemilov udarac otišao je pored gola. I kad su mnogi pomislili da golova neće biti, da će susret završiti podjelom bodova, pao je pogodak: korner je odlično s desne strane izveo Gović, na pravom je mjestu Kartelo koji glavom trese mrežu domaćina za veliko šibensko slavlje u Žrnovnici, za pjesmu u svlačionici, ali i zadovoljstvo popriličnog broja Šibenčana koji su došli bodriti momčad.

Dvojica povratnika, strijelac Kartelo i asistent Gović, Šibenčanima su tako na neugodnom gostovanju donijeli važne bodove za potpuni priključak vodećem dvojcu za tablici. A osim bodova, Narančasti će razloga za zadovoljstvo pronaći i u činjenici kako je mladi vratar Ivan Živković još jednom svoju mrežu sačuvao netaknutom, odnosno kako je 16-godišnji Duje Ćaleta-Car odigrao odličnu utakmicu (kako u prvom dijelu kad je igrao zadnjeg veznog, odnosno u nastavku utakmice kad je igrao na stoperskoj poziciji, umjesto ozlijeđenog Fuštara).