Dragovoljac iskoristio posrtanje Solina u Kostreni

Ivana Strahija • ponedjeljak, 11.03.2013.

Drugoligaši su odradili drugo ovogodišnje kolo te je došlo do promjene na prvoj poziciji tablice. Nju je od Solina uzeo Hrvatski dragovoljac, koji je slavio u Stobreču.

Drugu pobjedu za redom upisalo je Lučko, koje se s uvjerljivih 3:0 svladalo gostujuće nogometaše Dugopolja. Pobjednika je u prvom poluvremenu pogotkom najavio Željko Sablić, a do 3:0 su početkom drugog dijela zabili Mario Burić i Marko Lončar.

Još jedan poraz sad drugog Solina, kojem u proljeće ne ide najbolje. U Kostreni su domaćini imali uvjerljivih 3:1. Rezultat je s nule pokrenuo domaći Gabrijel Boban već u šestoj minuti, a dvadeset minuta kasnije za 2:0 je pogodio Marko Lepinjica. Solin se budi u 31. minuti i preko Alena Guća smanjuje na 2:1. Sve do kraja susreta je rezultat neizvjestan, da bi u drugoj minuti sudačke nadoknade treći gol za domaće postigao Sanin Muminović.

U Stobreču je Hrvatski dragovoljac iskoristio još jedan posrtaj Solina i uz pobjedu i tri boda, kao i tri gola, sjeo na čelo drugoligaške tablice. Svi su pogoci pali u drugom poluvremenu, dvaput je pogodio Mario Rašić, jednom Josip Marošević. Primorac je tako nastavio svoj niz poraza i teško će se izvuči iz zone ispadanja.

Vinogradar i Zelina podijelili su bodove u Mladini. Poveli su domaći, golom Elvisa Sarića s bijele točke, a odmah po povratku na travnjak nakon odmora na 1:1 je poravnao Nikola Gatarić. Susret je obilježen neumjesnim ponašanjem trenera Zeline Dražena Biškupa, koji je psovao i vrijeđao glavnog suca te je zbog toga udaljen s klupe.

Još jedan remi upisali su protivnici u Zagrebu, gdje je Rudeš ugostio HAŠK. U utakmici bez pogodaka bod je mnogo važniji gostima, koji su nakon uvodnog poraza u krizi s bodovima i morat će mnogo bolje raditi ukoliko žele zadržati drugoligaški status.