2. HNL, 19. kolo, 23.03.2013.
Pomorac
Pomorac 2:0 Šibenik
Šibenik

Pomorac golovima u prvom poluvremenu nastavio uspješan proljetni niz, Šibenčanima drugi uzastopan poraz

Iz Kostrene:Ivana Jurica • nedjelja, 24.03.2013.

I u trećem proljetnom domaćem susretu nogometaši Pomorca iz Kostrene došli su do sva tri boda. Nakon Imotskog i Solina, u svojoj su Žuknici pobijedili i Šibenik – bilo je 2:0. Svi najvažniji trenuci dogodili su se u prvom poluvremenu kad su domaćini preko Pilčića u 20. minuti iz kaznenog udarca, odnosno Lepinjice u 34. minuti došli do novog trijumfa.

Pomorac – Šibenik 2:0 (2:0)

Kostrena, stadion Žuknica, gledatelja 200

Sudac: Dario Bel – Osijek

Strijelci: Pilčić 20'- 11 m, Lepinjica 34'

Žuti kartoni: Rudan 80', Čuturilo 90' – Marin 27', Kartelo 50'

Pomorac: Kulić, Turkalj, Muminović, Boban, Lepinjica, Sušac, Pilčić (od 87. Mance), Damiš (od 61. Čuturilo), Dunković, Datković (od 73. Rudan), Grujević. Trener: Ranko Buketa.

Šibenik: Radošević, Fuštar, Kartelo, Mišlov, Pekas, G. Živković (od 73. A. Živković), Marina, Čuljak, Blaić, M. Jakoliš (od 46. Gović), Tepurić. Trener: Ivo Šupe.

Već u trećoj minuti domaćini su stvorili matnu šansu: poslije kornera s lijeve strane, malo je nedostajalo da dođu do vodstva, Šibenčane je od zaostatka na samom otvaranju utakmice spasio Čuljak koji je izbio loptu praktički s gol crte. Odgovor na drugoj strani stiže odmah: Čuljak podvaljuje sjajnu loptu za Marina Jakoliša, ali 16-godišnji debitanti u šibenskom dresu dao je sebi malo predug for i prilika je propala.

Minuta šutnje

Susret je počeo minutom šutnje za Roberta Komena, dopredsjednika HNS-a. A istodobno kad i susret u Kostreni, u Kastvu je počeo i posljednji ispraćaj bivšeg predsjednika HNK Rijeke.

A onda su u 19. minuti poveli domaćini, iz situacije koja i nije previše obećavala. Lopta je stigla do Bobana, domaći napadač u teškoj je situaciji iz koje ne može ugroziti gostujući gol, ali Mišlov ga nepotrebno ruši i sudac pokazuje na bijelu točku. Precizan egzekutor s bijele točke je Pilčić. Pet minuta kasnije jedina prijetnja gostiju do kraja poluvremena: Čuljak je ubacio s lijeve strane, Tepurić reagira na prvoj vratnici, činilo se kao da je prilikom udarca dobio i po nozi, lopta je otišla pored gola, sudac se nije oglasio, pa promjene rezultata nije bilo.

34. minuta donijela je i novu promjenu rezultata. Sve je krenulo sa polovice Pomorca, pokušaj proigravanja Čuljka jedan je domaći igrač zaustavio evidentnim igranjem visoko podignutom rukom, sudac se nije oglasio. U nastavku akcije gostujući stoper Kartelo pao je nakon starta domaćeg napadača, niti tu se osječki sudac Bel nije oglasio, na loptu je natrčao Lepinjica i pogodio za 2:0. Do kraja poluvremena domaći su nogometaši mogli i do trećeg gola: Boban je u 40. minuti sve dobro napravio, prevario i vratara Radoševića, ali na pravom se mjestu našao Mišlov koji je glavom spriječio da lopta i treći put uđe u mrežu.

Blijedi Šibenik u nastavku je zaigrao bolje, krenuli su na sve ili ništa, više se nije imalo što čekati. U igru je ušao Gović, od kojeg su i kretale sve stvorene šanse. Prvo su gosti zaprijetili preko Čuljka, no, njegov je udarac bio preslab da bi savladao Kulića. Opasno je na drugoj strani: brza kontra domaćih, ali na drugoj je stativi zakasnio jedan igrač i sjajna prilika je propala. U 59. minuti došlo je do žestokog sudara gostujućeg vratara Radoševića i domaćeg igrača Datkovića. Iako su obojica nastavila utakmicu nakon nekoliko minuta, Datković je ipak u 73. minuti napustio teren, prevežen je u bolnicu, a sumnja se na potres mozga.

Napadnuti Funcuti

Među 200-injak navijača na stadionu u Žuknici bila je i skupina od 40-ak šibenskih navijača. I sve je bilo sasvim u redu sve do 85. minuta kad je Funcute, koji su bili smješteni u kavezu na tribinama, napala skupina mladića. Počeli su ih gađati kamenjem, a do terena uz glavni teren na kojem se igrala utakmica dotrčali su iz obližnje šume. Nakon nekoliko minuta, u kojima je i susret bio prekinut, napadači su se povukli odakle su i došli, a policije nije bilo nigdje. Epilog svega je da je jedan gostujući navijač nakon susreta pomoć potražio od domaće liječničke službe, a Funcuti su uz pojačanu policijsku pratnju napustili i stadion u Žuknici.

U samo dvije minute, 63. i 65., Šibenčani su propustili dvije sjajne prilike. Prvo je poslije Pekasova ubačaja s lijeve strane, Blaić mogao i bolje reagirati u vrlo dobroj situaciji. Dvije minute kasnije Pekas je glavom pokušao Govićev centaršut poslati u mrežu, otišla je lopta jako malo s krive strane vratnice. Pomorac je svoju šansu u nastavku čekao iz kontranapada: i svaki je put bilo vrlo, vrlo opasno. Tako i u 70. minuti kad je Boban ubacio s desne stane, a Pilčić samo za malo zakasnio na petercu. Nešto kasnije Boban je hitao sam prema gostujućem vrataru, ali pogodio je ravno u njega.

Potom prijete još jednom i gosti: Blaić je asistirao Anti Živkoviću, njegov udarac ostaje u bloku, u nastavku akcije pokušaj Govića vratar domaćina izbio je u korner. Do kraja utakmice domaćini su u još dva navrata bili u obećavajućim akcijama, ali ni Mance ni Dunković nisu uspjeli zatresti gostujuću mrežu.

S deset proljetnih bodova Pomorac polako bježi iz opasne zone. Šibenik, koji je u Kostreni doživio drugi uzastopan poraz, okreće se dvjema uzastopnim domaćim utakmicama u kojima će biti u kompletnom sastavu i ako želi i dalje ostati u utrci za prvo mjesto mora osvojiti svih šest bodova.