Solin pokleknuo u Sinju, Junak uhvatio priključak

S Gradskog stadiona u Sinju:Mišo Gulić • nedjelja, 24.03.2013.

Sasvim zasluženo Junak je u dalmatinskom derbiju svladao vodeći Solin, čime se približio klubovima u sredini ljestvice i tako dodatno podgrijao nadu u opstanak. Plavi su većem dijelu susreta imali terensku inicijativu, bili kudikamo opasniji pred suparničkim golom, što je na kraju honorirano i novim bodovima.

Junak - Solin 1:0 (1:0)

Druga HNL, 19. kolo
Sinj, Gradski stadion, gledatelja: 500

Sudac: Ivan Balić (Split)

Strijelac: Ivan Medvid 21'

Junak: Runje, Matas, Medvid, Matić, Petričić, Samardžić (od 88. Vitić), Poljak, Malčić, Vrdoljak (od 73. Šindik), Mastelić (od 56. Vuković), Mandac.
Trener: Dean Računica

Solin: Višić, Kovač, Balić, Božinović (od 55. Zadro), Čerina M. (od 69. Bilonić), Rendić, Bralić, Vukušić, Čerina I., Radovniković, Tomičić (od 56. Prce).
Trener: Ivan Pudar

Igrač utakmice: Ivan Medvid (Junak)

Junak je iz trećeg domaćeg proljetnog pokušaja uspio doći do punog plijena, "buletu" je platila vodeća momčad prvenstva Solin, a s minimalnom porazom gosti još mogu biti itekako zadovoljni.

Sinjani su od početka Solinjanima dali do znanja da će teško do bodova, a iako je prvih 20-ak minuta proteklo bez ozbiljnije prigode, Junak je bio taj koji je "udarao" ritam. No, iskazana velika želja na naplatu je došla već u 21. minuti kada su domaći došli u vodstvo, što se na kraju pokazalo i kao konačan rezultat.

Pritisak domaćih iznjedrio je nekoliko kornera, od kojih je na onaj Vrdoljakov s desne strane najbolje reagirao Medvid čiji udarac glavom s pet metara za 1:0 Junaka vratar Solina nije mogao obraniti.

Gosti su najbliže izjednačenju bili u 29. minuti, korner je izveo Božinović, ali udarac Radovnikovića ostao je na gredi. Prvospomenuti igrač je minutu poslije opasno zaprijetio udarcem iz slobodnog udarca s 25 metara, no ni taj pokušaj nije bio dovoljno precizan.

Do odlaska na odmor viđena je još po jedna dobra prilika na svakoj strani. Prvu je imao Junak u 35., točnije Vrdoljak kojeg je odlično uposlio Matas ubačajem s boka, međutim, njegov udarac s desetak metara završio je u rukama Višića, dok su Solinjani u narednoj minuti zaprijetili iz novog slobodnjaka, ali spreman je bio i Runje.

Nastavak susreta ponovno je ponudio više igre na polovici gostiju, a na prvu veću prigodu trebalo je čekati 13 minuta kada je Matas, nakon kombinacije s Malčićem, pucao iskosa, vratar Solina nakratko odbio, a "milimetar" prekratki su pred praznim golom ostali Vuković i Poljak.

Opasno su Solinjani živjeli i desetak minuta poslije, odlično je Samardžić uputio jednu loptu u prostor gdje je utrčao Malčić, ali sjajno je reagirao i Višić koji je pravovremenim izlaskom bitno skratio kut sinjskom napadaču.

Dominacija Junaka se nastavila i do kraja susreta, dosta je zaposlen bio vratar Solina, udarac Poljaka u 68. minuti je obranio, dok ga je u 75. prevario njegov suigrač Prce čija je povratna lopta bila sve samo ne dobra i precizna, ali na njegovu sreću prošla je tik pored vratnice.

Zanimljivo, Junak je ovom pobjedom svoj niz neporaženosti produžio na sedam utakmica bez poraza, od koji je njih čak šest zaključio bez primljenog pogotka, što dovoljno svjedoči kako vrijede kudikamo više od trenutne 13. pozicije.

• Obrisan korisnik25.03.2013. u 11:35
    nitko ne zna dali je tekma stvarno namještena, ali da je čudno, čudno je.. junaku treba za opstanak a solin je prvi a ne misli ići u prvu ligu.. pametnom dosta :)
  • Obrisan korisnik25.03.2013. u 11:33
    da,ok Zagorac..u pravu si. meni je zasmetao ovaj drugi komentar.. sretno ubuduće sa kladarom ;)
  • Obrisan korisnik25.03.2013. u 11:03
    pa ako si ikad vidio neki moj post prije, znao bi da ja uvijek tvrdim suprotno od svih koji seru ovo je namješteno, ono je namješteno u hnl-u. samo sam iskomentirao da mi je čudno da na 13. na tablici nakon više od pola prvenstva bude samo 1.7 kad igraju protiv prvoplasiranog. po mome bi treblo... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik25.03.2013. u 10:27