Panathinaikos pobjedom u Njemačkoj rastužio Unicaju i osigurao četvrtfinale

Branimir Korać • četvrtak, 28.03.2013.

Košarkaši Panathinaikosa upisali su pobjedu u 13. kolu Topa 16 Eurolige, u gostima su bili bolji od Brosea i tako i matematički osigurali nastup u četvrtfinalu elitnog europskog košarkaškog natjecanja...

Visokom pobjedom 82:60 košarkaši Panathinaikosa ostvarili su cilj i kolo prije kraja Topa 16 osigurali su ulazak u četvrtfinale Eurolige. Kako je Unicaja u ranijoj utakmici upisala pobjedu u Istanbulu, a u zadnjem kolu Panathinaikos igra protiv CSKA dok Unicaja igra s Albom, Grci su morali slaviti u Njemačkoj jer je daleko lakše četvrtfinale osigurati protiv najlošije momčadi u skupini nego protiv CSKA.

U tome su i uspjeli, utakmicu su shvatili ozbiljno, nisu Broseu dopustili da im zaprijeti i pokazali su da su kvalitetnija ekipa. Brose je vrlo brzo ušao u visok zaostatak i nije imao baš nikakve šanse za povratak.

Prva četvrtina je već puno toga rekla, Panathinaikos ju je završio serijom 9:2 za 26:16 već nakon prvih deset minuta utakmice. Nije bilo nikakvih naznaka da bi se moglo dogoditi čudo niti u nastavku susreta, Grci su na polovici druge dionice već bili na plus 16 i do poluvremena su zadržali visoku prednost.

Već početkom treće četvrtine probijena je granica od 30 poena razlike i susret je tu i definitivno riješen. Do kraja susreta nije bilo nikakvih problema za Panathinaikos koji je na kraju slavio 82:60.

U momčadi pobjednika Jonas Mačiulis je bio prvo ime s 24 poena (8/9, 6/7 trica), James Gist je dodao 11 poena (4/6) i sedam skokova, Stephane Lasme 11 poena (5/7) i pet skokova, a Roko Leni Ukić s najvećom minutažom na susretu (30 minuta) ubacio je četiri poena (2/4 za dva, 0/3 za tri) uz šest asistencija.

Kod slabog domaćina Boštjan Nachbar je upisao 14 poena (4/7), a Matt Walsh 12 poena (6/9) uz osam skokova i pet asistencija.

• Obrisan korisnik30.03.2013. u 06:57
    Pao je mina za svakog ko na njih naleti u 4finalu. Upravo su se posložili. Tvrda igra u koju se Roko odlično uklopio. A Nachbar nema sa kim igrati. On je za klasu bolji od drugog sljedećeg igrača u svojoj ekipi.