MAXtv Prva liga, 13. kolo, 19.10.2013, 15:00 h, Stadion na Kantridi, Rijeka, gledatelja: 4000
Suci: Mlakar Dalibor (Zagreb) Ambrinac Krunoslav (Zagreb) Olujić Andrija (Zagreb)

Ivan Pavić • subota, 19.10.2013.

U uvodnom susretu 13. kola MAXtv Prve lige Rijeka je na Kantridi dočekala Zadar koji u zadnja tri susreta nije postigao pogodak, a u susretu protiv Rijeke nastavio je taj niz. U prvom poluvremenu Zadar se dobro držao na terenu, ali u drugom poluvremenu Rijeka je u potpunosti zagospodarila terenom i došla do zaslužene pobjede...

Mirko Hrgović
64'
7
Šime Gržan
75'
11
Vlatko Blažević
85'
Ferdo Milin

Prvi izgledniji pokušaj imala je Rijeka u devetoj minuti kada je Brezovec okušao udarac iz daljine, ali nije to bio dovoljno jak udarac da bi ugrozio Matkovića. Deset minuta kasnije i Zadar je uputio udarac prema vratima Vargića. Heister je iz "mrtvog" kuta s lijeve strane pucao, ali Vargić je ipak uspio odbiti loptu u korner.

I u 26. minuti Heister je aktivan, ovaj put kao asistent. Pronašao je Begonju koji neometan glavom puca prema Vargiću, ali riječki vratar još jednom pokazuje da je u sjajnoj formi.

Nakon toga uslijedila je kratka kreativna pauza glavnih sudionika susreta, ali onda u dvije minute tri izgledne prilike. U 35. minuti Datković je nakon udarca iz kuta glavom pogodio gredu, a nakon toga Kramarić s lijeve strane upućuje loptu pred peterac gostiju, ali Benko ne stiže postaviti nogu. S druge strane je Vargić morao spašavati nonšalantnost Borasa koji je dodavao svom vrataru, ali bila je to prespora lopta. Na sreću domaćih, Vargić uspijeva izbiti ispred Ivančića.

U prvih 15 minuta drugog poluvremena Rijeka je stigla do rezultata koji ih je usmjerio konačnoj pobjedi. U 49. minuti Brezovec je iz daljine opet pucao prema Matkoviću, a lopta je ovaj put pogodila gredu, ali rezultat i dalje ostaje nepromijenjen.

U 53. minuti Rijeka je stigla do zasluženog vodstva. Kramarić je na desnoj strani u šesnaestercu, ulazi u dribling, i uspijeva gurnuti loptu prije nego što je do nje došao Sarić, a kao rezultat zakašnjelog starta dolazi do rušenja Kramarića koji pada, a sudac Mlakar pokazuje na bijelu točku.

Siguran izvođač bio je najbolji igrač Rijeke Benko.

Već u 60. minuti je Rijeka udvostručila prednost. Benko je sa svoje polovice sjajno pronašao Kramarića koji odlično prsima smiruje loptu i šalje ju pored Matkovića za 2:0.

Konačnih 3:0 postavio je još jednim pogotkom Benko, iako je vjerojatno postignut iz zaleđa, teško da će netko previše prigovarati. Na kraju je Matković spašavao potpunu katastrofu braneći udarce Sharbinija i Mujanovića.

• Kao1020.10.2013. u 10:29
    Benko zabija a Kalinić igra u repki...!!???
    Kao10
  • Obrisan korisnik19.10.2013. u 18:31
    Kramaric igrac utakmice.....danas jos dobri Benko, Breza i Males......posebno veseli Anasov povratak uz dobar nogomet danas
  • Obrisan korisnik19.10.2013. u 18:18
    Letargično prvo poluvrijeme zamijenilo je super drugo. Kramarić je odličan, a ulaskom Anasa nastavili su sa dobrom igrom. Još samo malo da se brže rješavaju lopte, ali doći će to na svoje.
  • Obrisan korisnik19.10.2013. u 17:58
    Igračima Rijeke kao i treneru Keku od srca čestitke na pobijedi. Mogla je biti i izraženija, ali nebitno! Tri boda optimizma prije ovog zgusnutog rasporeda (svaka tri, četiri dana utakmica) do zimske stanke su dobro došla.
  • Obrisan korisnik19.10.2013. u 17:29
    Jbte kakav je ovaj Benko igračina! I u Slavenu je zabijao čuda al sad je stvarno extra Šteta samo što nije godinu dvije mlađi