MAXtv Prva liga, 13. kolo, 19.10.2013, 17:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 500
Suci: Andrej Burilo (Osijek), Goran Pataki (Đakovo), Hrvoje Menđušić (Vinkovci)

Filip Han • subota, 19.10.2013.

Lokomotiva je na Maksimiru dočekala Istru u 13. kolu MaxTV Prve lige. Puljani su rano poveli iz jedanaesterca koji je realizirao Radonjić, Lokomotiva je do izjednačenja stigla početkom drugog poluvremena, a u 71. minuti dogodio se i potpuni preokret nakon novog penala koji je dosuđen u korist Zagrepčana. Istra je do kraja utakmice ostala i na deset igrača, te bez trenera Igora Pamića koji je isključen...

Istra je dobro otvorila utakmicu i već u šestoj minuti stigla u vodstvo. S desne strane u šesnaesterac je ušao Sandi Križman, a vratar Lokomotive Marko Šarlija srušio ga je nakon čega je dosuđen jedanaesterac. Izvođač je bio Dejan Radonjić koji je i zabio te bacio Lokose u zaostatak.

Domaći su igrači podigli agresivnost nakon primljenog pogotka, pokušavali su iz svih pozicija, no nedostajalo im je preciznosti. Udarci Chage, Šituma i Budimira nisu išli u okvir vrata, a jedini opasan udarac za koji je Prskalo morao intervenirati bio je onaj Muse koji je na kraju gostujući vratar ipak uspio odbiti u korner.

I Istra je imala nekoliko prilika, u 38. minuti dobru šansu nije iskoristio Blagojević kada je dobro reagirao Šarlija te spriječio novi pogodak, a na jedan ubačaj u posljednjoj minuti prvog poluvremena nije stigao Jo, pa je rezultat ostao nepromijenjen.

Rani je gol pao i na početku drugog poluvremena, samo što se ovoga puta tresla mreža Istre. U 52. minuti Puljić je povukao loptu na centru i došao do Istrina kaznenog prostora gdje je nakon nekoliko odbijanaca lopta napokon došla do Budimira koji zabija za izjednačenje.

Uslijedilo je mirnije razdoblje utakmice, na obje strane igrači su imali neke poluprilike, no nijedna nije ozbiljnije ugrozila vratare, sve do 71. minute kada je dosuđen novi jedanaesterac, ovoga puta za Lokomotivu. U kaznenom prostoru Križman je srušio Budimira, a Trebotić je bio siguran izvođač penala za rezultat 2:1 i preokret u utakmici.

Na terenu je u tim trenucima počelo ozbiljno "iskriti", igrači obiju momčadi postali su nervozni te je u nekoliko navrata došlo do naguravanja na terenu. Kulminacija svega bilo je isključenje Igora Pamića zbog prigovaranja sucu, a nedugo zatim isključen je i Križman. Do kraja utakmice igrači su se više bavili verbalnim nego nogometnim okršajima, dodijeljeno je još nekoliko žutih kartona, a rezultat se nije promijenio.

• terrible19.10.2013. u 22:04
    gledao bih ja, al od prijenosa svih utakmica što su obećavali na početku ja sam dočekao prvu koju nisu prenosili, a sumnjam da je prva uopće, siguran sam da postoji još malih klubova koje ne prenose kad igraju s lokomotivom...došao bih ja i do zagreba, ali eto - zabranjeno je zakonom...inače nisam... [više na forumu]
    terrible
  • maniacx19.10.2013. u 21:52
    nikakav komentar na penal? zar ovo nije Sportnet? ili je sam na SN? (cak su i oni napisali da je sumnjiv penal)