MAXtv Prva liga, 21. kolo, 07.02.2014, 18:00 h, Zagreb, stadion u Maksimiru, gledatelja: 200
Suci: Marić Bruno (Daruvar) Križarić Borut (Čakovec) Fejer Dražen (Bjelovar)

Ivana Strahija • petak, 07.02.2014.

Proljetnu nogometnu sezonu su utakmicom na Maksimiru otvorili Lokomotiva i Slaven Belupo, a sva će tri boda ostati u Zagrebu. Farmaceuti su imali vodstvo i s njime otišli na odmor, no Lokosi su bili bolji u drugom dijelu i uz dva gola odnijeli pobjedu...

Nastavak nogometne sezone otvoren je na Maksimiru, gdje je Lokomotiva dočekala Slaven Belupo. Gosti su u Zagreb išli izuzetno dobro raspoloženi, uz najave kako će protiv Lokosa pokazati novo lice nakon dobrih priprema, ali su nakon 90 minuta ostali samo na priči, a bodove su uzeli domaćini. Nisu ni oni odigrali na vrhunskoj razini, imali su podosta pogrešaka, a susret je na mahove izazivao dosadu kod gledatelja, no broje se samo bodovi, koji Lokomotivi znače priključenju borbe za vrh tablice.

U prvom dijelu domaćini odmah uspostavljaju dominaciju u igri, a u sedmoj i osmoj minuti imaju po interesantnu akciju. Ante Budimir odnosno Marko Pjaca zaprijetili su gostujućoj obrani, koja se nakon prvotnih nespretnosti ipak uspjela posložiti.

Slijedi razdoblje u kojem Lokosi rade pritisak, ali je on jalov, a onda se mreža trese - s druge strane. Do lopte je došao Dario Čanađija i, potpuno neometan domaćom obranom, matirao Olivera Zeleniku.

Uz vodstvo se diže raspoloženje u gostujućim redovima, pa odmah slijedi prilika za još jedan pogodak, no loptu Petra Filipovića iz slobodnog udarca Ivan Fuštar ne uspijeva iskoristiti jer je pred vratima viši Tomislav Barbarić.

U 22. minuti iz igre je Mladen Frančić izvadio Dominika Glavinu, no tog napadački orijentiranog igrača zamijenio je stoperom Edsonom. Njegovi suigrači ipak rade još jedan pokušaj na domaći gol, a u slobodnjaku s ruba kaznenog prostora Filipović silovito trese gredu.

U samoj završnici poluvremena, Farmaceuti imaju i sreće, jer je Pjaca pobjegao svima, no onda loptu poslao u gredu.

Na odmor se ide uz prednost gostiju, no u drugom nije dugo trebalo čekati na izjednačenje. Pjaca je bio najviši u buketu igrača pred golom Slaven Belupa nakon ubačaja iz slobodnog udarca te je matirao Tomislava Pelina.

Nakon 1:1 obje su ekipe digle tempo, a u 64. minuti sjajnu je priliku za ponovno vodstvo gostiju imao Mateas Delić, koji je otposlao snažnu loptu na Lokomotivin gol, ali je još bolji bio vratar Zelenika.

Deset minuta kasnije dokazao se i Pelin, koji brani šut Marija Muse s ruba kaznenog prostora, no u 81. minuti koprivnički vratar nije mogao ništa. Petar Mišić poslao je dobru loptu pred gol Slavena, a tamo je najokretniji bio Barbarić, koji je nogom šalje u gol pored druge vratnice.

Do kraja utakmice Farmaceuti su imali još jednu priliku za dohvatiti bod, no Zelenika je opet pokazao svoju vrijednost, obranivši pokušaj Ljubana Crepulje.

• Obrisan korisnik08.02.2014. u 09:01
    Tko je gledao utakmicu zna da je Lokomotiva pogodila prečku pred sam kraj 1.poluvremena, tako da priče o namještanju(2 u 1) su gluposti.
  • jandro07.02.2014. u 22:09
    idiotarija iz razloga što ako se zna da su nam prvoligaši u financijskim problemima i da jedva opstaju, nećeš im valjda dodati još 4 kluba iz druge lige koji su u još goroj situaciji i pustiti ih da se natječu u prvoj ligi. nazvao bih to mlačenjem mrtvog majmuna. jer prije početka prvenstva se više... [više na forumu]
    jandro
  • Obrisan korisnik07.02.2014. u 21:43
    Izvini, ali ovi klubovi su sami krivi za svoju propast, sama veličina lige nije faktor koji bi trebao utjecati na to. Ok, priznajem da nisam pratio previše tu situaciju oko smanjivanja lige i zbog čega je došlo do toga, pa onda neću to komentirati. Zašto misliš da je to najveća idiotarija u... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik07.02.2014. u 21:35
    dosadni ste više s tim 2 u 1,koliko takvih utakmica ima u drugim ligama,samo prošle godine koliko je man.utd odigrao u 2 u 1 ili 1 u 2
  • jandro07.02.2014. u 21:15
    kao prvo odigrane su samo dvije utakmice u ovom novom dijelu prvenstva tako da ne znam kako možeš na temelju toga izvoditi bilo kakav zaključak. kao drugo liga 16 je bila sranje nad sranjima i nikada nije imala bilo kakvu perspektivu. štimac se zalagao za tu ligu, ali to da je ta liga ukinuta u... [više na forumu]