MAXtv Prva liga, 32. kolo, 21.04.2014, 16:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 1.000
Suci: Bruno Marić (Daruvar), Saša Fegeš (Nedelišće), Dražen Pejić (Vukovar)
Davor Vugrinec 51'
Dejan Glavica 78'
Slaven Belupo

Josip Piršljin • ponedjeljak, 21.04.2014.

Istra je zaustavila niz od osam poraza u prvenstvu i Kupu, ali nije pobijedila. Na Aldo Drosini je gostovao Slaven Belupo koji će više žaliti za pobjedom zbog situacije na tablici, ali i zbog činjenice kako je tri puta vodio i onda u zadnjim minutama ostao bez "punog plijena".

Šest pogodaka vidjela je malobrojna publika na stadionu Aldo Drosina. U dvoboju Istre 1961 i Slaven Belupa igrači su pokazali veliku borbenost, ali krajnjim ishodom neće nitko biti posebno zadovoljan. Pogotovo Koprivničani i Elvis Scoria kojima su prijeko potrebna tri boda u borbi za ostanak izmakla u zadnjim trenucima.

Igrači Istre djelovali su odlučno da napokon prekinu negativan niz i pobijede nekoga, no već na samom startu utakmice doživjeli su šok. U četvrtoj je minuti Ozobić želio centrirati u šesnaesterac, ali Pavlović je nespretnom reakcijom skrenuo loptu u vlastitu mrežu i Slaven je došao do početnog vodstva.

Trebalo je proći određeno vrijeme da se zeleno-žuti oporave i počnu ozbiljnije prijetiti golu Koprivničana. Gosti su uglavnom držali loptu i bili bliže novom golu, ali stvari su se promijenile nakon pola sata igre.

Istra je pritisnula, a poslije jednog udarca iz kuta lopta je došla do Blagojevića. Istrin je veznjak poznat po "topovskom" udarcu, a to je demonstrirao i protiv Slavena. Sjajno je potegnuo i Picak nije mogao ništa napraviti da zaustavi put lopte u svoju mrežu. Na poluvrijeme se otišlo s pogotkom na svakoj strani.

Nastavak utakmice bio je još bogatiji golovima. U 51. minuti Slaven je došao do drugog vodstva kada je Vugrinec odlično ispratio jedan ubačaj i glavom prevario domaćeg vratara Brkića (standardni čuvar mreže Lovrić nije mogao nastupiti zbog kartona).

U 63. minuti zeleno-žuti ponovno izjednačuju, ovog je puta strijelac još jedan defenzivni veznjak Istre Obšivač. Kao i Blagojević, dobro je pucao izvan šesnaesterca i Istra je poravnala rezultat na 2:2. Scoria je potom uveo Glavicu umjesto Glavine, a to se pokazalo odličnim potezom.

Upravo je Glavica u 78. minuti donio novo, treće vodstvo Slavenu, ali Podravci ipak nisu uspjeli sa sva tri boda otići iz Pule. U zadnjim minutama Fuštar je napravio jedanaesterac na Radonjiću, a za konačnih 3:3 s bijele je točke bio precizan Blagojević.

• Obrisan korisnik22.04.2014. u 12:53
    Prema snimci Istra je pokidala Slavena.Kazneni udarac spada u sferu "slobodnog sudačkog uvjerenja" gdje se neki mogu a i ne mogu ljutiti jer je očito kako je igrač Slavena vukao za dres igrača Istre te ga onemogučavao u skoku ili to netko ne vidi.Sudac je po meni mogao i NE svirati taj penaltika... [više na forumu]
  • Zdren22.04.2014. u 09:01
    bahahaha kakav "jedanaesterac" smijurija
    Zdren
  • samsvojmajstor21.04.2014. u 20:57
    Lisjak je obranio penal u 75 minuti u toj utakmici,cisto sumnjam da je to bila namjestaljka ;)