MAXtv Prva liga, 33. kolo, 26.04.2014, 19:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 3000
Suci: Marko Matoc (Zaprešić) Siniša Premužaj (Varaždin) Saša Fegeš (Nedelišće)

Pobjeda Slaven Belupa nad Hajdukom za osmo mjesto Farmaceuta

Iz Koprivnice:Ivana Strahija • subota, 26.04.2014.

Slaven Belupo došao je do osmog mjesta tablice pobjedom nad splitskim Hajdukom. To je tek šesta pobjeda Farmaceuta nad Bilima u povijesti HNL-a, a gostima iz Splita sigurno nije pomoglo isključenje Avdije Vršajevića u 35. minuti...

U Koprivnici je u subotu vladala prava lijepa nogometna atmosfera, s punim gledalištem većionom domaćih navijača, koji su došli podržati Slaven Belupo u nastojanju da iskoristi remi Osijeka protiv Istre 1961 i preskoči ga na tablici.

Utakmica kreće aktivno, već u petoj minuti u prilici za pogodak je Dominik Glavina, kad je po desnoj strani prošao njegov suigrač Petar Brlek i vratio mu loptu, no mladi nogometaš šalje loptu pored vratnice. Uzvraća Hajduk u istoj minuti, a lopta Tina Svena Sušića odsjeda na desnoj vratnici domaćeg gola.

Inicijativu tada u potpunosti preuzima Hajduk i u minutama koje slijede opsjeda domaći kazneni prostor. No, u 18. minuti se rezultat mijenja u korist domaćina.

U dugoj akciji svašta se događalo u 16 metara Hajduka, prvo je pokušao Brlek s ruba kaznenog prostora, no pogađa svog suigrača Filipa Ozobića, lopta se odbija do Mateasa Delića, koji je ponovno šalje na gostujući gol. Vratar Lovro Kalinić loptu odbija prekratko, nedovoljno da izbjegne Glavinu, kojem nje teško matirati splitskog vratara za 1:0 domaćina.

Igor Tudor

Trenera Hajduka Igora Tudora je u 89. minuti pokušao isključiti sudac Marko Matoc, no splitski je strateg odbio napustiti klupu. Prvo se čekalo, dobrih tri do četiri minute, da bi potom sudac bio prisiljen pozvati zaštitarski službu da trenera izvede s igrališta.

Nakon pogotka igra se u potpunosti primirila i nema događanja, sve do, po Hajduk kobne, 35. minute. U akciji na gostujućoj polovici, prvo prekršaj nad Darijom Melnjakom radi Filip Bradarić, no sudac Marko Matoc pušta igru jer je lopta došla do Mateasa Delića, no njega na ulasku u kazneni prostor Hajduka s obje noge s leđa ruši Avdija Vršajević. Sudac Matoc pokazuje mu crveni karton, a Hajduk ostaje s igračem manje.

Slijed pomalo čudna situacija u kojoj je gostujući strateg Igor Tudor pozvao svoje igrače da se okupe na rubu igrališta. Nakon kraćih konzultacija, Splićani su nastavili s igrom.

To im međutim nije donijelo ništa dobroga, jer domaćini koriste brojčanu nadmoć i kreću u opsadu Hajdukovog gola. Farmaceuti su izborili korner, kojeg izvodi Ozobić, a glavom Kalinića matira Ivan Fuštar za 2:0.

S tim se rezultatom ide na odmor, a u drugi dio agilno kreću Splićani, koji su napravili i par izglednih prilika, no rezultat se i opet mijenja u korist domaćina. Do 3:0 se dolazi u 70. minuti, kad je do brojke od 144 postignuta pogotka u povijesti HNL-a došao legendarni Davor Vugrinec. Bio je to zajednički podvig njega i kolege Dejana Glavice, s kojim je igrao i u Varteksu, a sve je propustio spriječiti Hajdukov Mario Maloča.

Do kraja susreta, bez promjene rezultata, iako se jednom tresla mreža domaćina, no radilo se o zaleđu.

• Showballs27.04.2014. u 14:45
    Kalinić bi navodno trebao biti sigurni putnik u Brazil, ali s ovakvom formom, on nema šta raditi u reprezentaciji, makar bio samo 3. golman. Blažević čim je otišao iz Hajduka nestao iz kadra repke, iako redovito brani za Levski.
    Showballs
  • Obrisan korisnik27.04.2014. u 13:58
    Glavica pada na pod, gleda suca i traži faul, Scoria dolazi do njega s leđa i nabija ga nogom u guzicu neka nastavi igrat. Što bi Tudor napravio u takvoj situaciji? Vjerojatno bi pozvao ekipu i demonstrativno napusto teren, a navijači bi klicali od oduševljenja (kao što su i jučer vikali "nemojte... [više na forumu]
  • Colchoneros27.04.2014. u 11:58
    Nije namještena tekma.... jok samo bogati Osijek namješta
    Colchoneros
  • Obrisan korisnik27.04.2014. u 11:13
    @Armada Sinj: Što se batina tiče nedavno su vam šamarali tajnika osobni "milicioneri" Glavonje na Maksimiru, dok se u isto vrijeme vaš gazda s tim istim Glavonjom liže. Pametnom dosta! A za Filijalu II smo bili i ostat ćemo nedostižni u svemu, bez obzira na trenutno stanje na tablici i... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik27.04.2014. u 10:55
    A baš si našao koga ćeš staviti za primjer. Mogao si još i Kloppa ubaciti. Mourinho je sam izjavio da on radi šou da se mediji usmjere na njega, a njegove igrače puste na miru.Usput, nitko normalan, pa da mrzi Hajduk i Tudora najviše na svijetu ne može reći da je na ovoj utakmici suđenje bilo... [više na forumu]