Roma
Roma 2:0 Verona
Verona

Niko Rukavina • subota, 27.09.2014.

Nogometaši Rome ostali su stopostotni i nakon pete utakmice ovogodišnjeg prvenstva. Romanisti su dugo lomili otpor do večeras neporažene Verone, no utakmicu su prelomili Florenzi i Destro lijepim pogotcima u posljednjoj fazi utakmice....

Roma je čitavu utakmicu bila bolja momčad od gostiju. Imali su iznimno visoki posjed lopte i puno izglednih prigoda. Ipak, dugo su se mučili s gostima koji do večeras nisu izgubili u ovogodišnjem prvenstvu. Prvo je Florenzi zabio za vodstvo, a potom je Destro postigao krasan pogodak s gotovo centra igrališta.

Roma je započela utakmicu u svojoj standardnoj 4-3-3- formaciji. U špici su ovoga puta krenuli s Tottijem, Destrom i Ljajićem. Roma je od samom početka uspostavila visoki postotak posjeda lopte (na kraju prvog dijela imali su 72% loptu u svojim nogama) i bili su bolja momčad na terenu. Kod Vučice najopasniji je bio Destro kojem je i poništen pogodak zbog zaleđa. Međutim, Verona se kvalitetno branila i na kraju se na odmor otišlo s 0:0.

Odmah na početku drugog dijela Totti je snažno pokušao s ruba kaznenog prostora, no Gollini je ostao priseban. Kasnije je i Maicon opalio loptu, malo kraj stative. Roma je sve više stezala obruč oko gostiju iako je Verona u 74. umalo došla do pogotka iz jednog prekida.

No, već u sljedećoj minuti, Roma je došla do zasluženog pogotka. Florenzi, koji je zamijenio Tottija neobranjivo je iz prve opalio u donji lijevi kut Gollinijevog gola. Nekoliko minuta potom Gervinho je napravio pravi mali "šou". Driblinzima je izbacio petoricu Veroninih igrača, uposlio je Destra koji puca prejako preko gola.

Gervinho je ubrzo uposlio i Florenzija koji iz prve gađa u prečku. Četiri minute prije kraja Destro je zabio jedan od ljepših pogodak u posljednje vrijeme. S gotovo centra igrališta opalio je prema golu i lopta je završila u mreži. Tim golom potvrdio je Rominu petu pobjedu iz isto toliko ovogodišnjih utakmica. Trenutno se nalaze na čelu ljestvice s utakmicom više od također stopostotnog Juventusa koji danas u 20:45 igra protiv Atalante u Bergamu.