Genoa
Genoa 0:1(0:0) Sampdoria
Sampdoria

Josip Piršljin • nedjelja, 28.09.2014.

Nogometaši Sampdorije slavili su u gradskom derbiju protiv Genoe 1:0 i time zaključili nedjeljni program Serie A. Pogodak odluke postigao je Gabbiadini pred kraj susreta.

Nedjeljni program 5. kola talijanskog prvenstva zaključen je gradskim okršajem između Genoe i Sampdorije na stadionu Luigi Ferraris kojeg koriste obje momčadi. Uspješniji su bili formalni gosti koji su minimalno pobijedili ljutog rivala.

Tom pobjedom Sampdoria se popela na treću poziciju na tablici, a s nje je može maknuti samo Udinese ako pobijedi u svom susretu u ponedjeljak. Genoa je, pak, na 10. mjestu s pet bodova iz isto toliko utakmica.

Siniša Mihajlović je svoje igrače postavio u 4-3-3 formaciju s Gabbiadinijem, Okakom i Ederom u ofenzivnoj liniji, dok je Gasperini počeo s trojicom u zadnjoj i prednjoj liniji. Iako su bili napadački orijentirani, igrači Genoe i Sampdorije nisu uspjeli zatresti mrežu u prvom poluvremenu.

Bilo je nekoliko dobrih prilika s obje strane, no do pogotka se čekalo do 75. minute. Gostujući sastav tada je dobio slobodni udarac s desne strane, a odlučio ga je izvesti Gabbiadini. Premda je tražio nekog od suigrača u petercu, lopta je sve prevarila i ušla u gol Perina za 1:0 i pobjedu Sampdorije.