Josip Piršljin • ponedjeljak, 29.09.2014.

Kompletirano je peto kolo talijanskog nogometnog prvenstva. Udinese je na svom terenu svladao Parmu u utakmici na kojoj je palo šest golova, a Lazio je uvjerljivo pobijedio Palermo na Siciliji uz tri pogotka Filipa Đorđevića.

Uoči međusobnog dvoboja, Palermo i Lazio su bili susjedi na tablici sa samo tri boda iz četiri utakmice, te je stoga i jednima i drugima pobjeda u ovoj utakmici bila prijeko potrebna. Na stadionu Renzo Barbera gledatelji su vidjeli uzbudljivih 90 minuta, ali velika većina je kućama otišla razočarana rezultatom.

Gosti iz Rima uzeli su sva tri boda što mogu zahvaliti Filipu Đorđeviću koji je na Siciliji postigao hat-trick. Srpski napadač je najprije u 45. minuti bio precizan na asistenciju Candreve, a potom je majstorski u 75. minuti izbacio domaćeg braniča i lijepo pogodio za 2:0 čime je Lazio definitivno primirio igrače Palerma koji nisu odustajali u potrazi za izjednačenjem.

Đorđević je hat-trick upotpunio sedam minuta prije kraja, a u sudačkoj nadoknadi uvjerljivu pobjedu Biancocelestea, koji sada dijele devetu poziciju s Fiorentinom, potvrdio je Parolo. Iachinijeva momčad, pak, ostaje na tri boda koliko imaju i Empoli, Parma i Sassuolo.

U ranijoj utakmici Udinese je na svom stadionu dočekao Parmu i u vrlo efikasnoj utakmici slavio 4:2. Velike zasluge za osvajanje tri boda idu Di Nataleu koji je postigao dva pogotka, te je Udinese obranio treću poziciju na ljestvici do koje je došao u prošlom kolu.

Na Friuliju je prva povela Parma, u 22. minuti precizan je na asistenciju Cassana bio Mauri, no nije se dugo čekalo na odgovor domaćih. Stramaccionijeva ekipa je izjednačila u 28. minuti preko Di Natalea, a isti je igrač zabio za 2:1 u 45. minuti.

Tu ipak nije bio kraj golovima u prvom poluvremenu, Cassano je još uspio poravnati rezultat nakon što je uspješno realizirao jedanaesterac. Crno-bijeli su potom ponovno poveli u 58. minuti golom Heurtauxa, a utakmicu je prelomio crveni karton koji je zaradio Acquah. Šest minuta prije kraja pobjedu Udinesea potvrdio je Thereau. Igor Bubnjić nije ulazio s klupe za domaću momčad.