Atalanta
Atalanta 0:3 Juventus
Juventus

Niko Rukavina • subota, 27.09.2014.

Nogometaši Juventusa upisali su novu pobjedu i zadržali stopostotni učinak nakon petog kola. Utakmicu je dvama pogotcima riješio Carlos Tevez, a neposredno prije nego što je zabio drugi gol, Buffon je obranio jedanaesterac Denisu. "Točku na i" postavio je Morata...

Juventus je nadigrao Atalantu u Bergamu i zadržao stopostotni učinak na početku ovogodišnje Serije A. Juventus je pobijedio Atalantu u posljednjih devet međusobnih susreta, a domaćini iz Bergama čekaju na pobjedu nad Starom Damom već gotovo deset godina.

U prvom poluvremenu na Stadio Atleti Azzurriju nije se igrala pretjerano atraktivna utakmica. Većina igre odvijala se na sredini terena, bez pretjeranih šansi. Jedinu izglednu prigodu do pogotka propustio je Tevez u 29. minuti kada je njegov pokušaj obranio Sportiello.

Igralo se izjednačeno sve do 35. minute kada je Stara Dama došla do prednosti. Llorente je izbacio Lichtsteinera koji na drugoj stativi pronalazi Teveza, a omaleni Argentinac iz blizine zabija za 1:0.

Bianconeri su ubrzo mogli zabiti i drugi pogodak, ali je Llorente, nakon lijepe akcije s Pogbom glavom pucao pokraj gola. Juventus je igrao "na autoritet" i zasluženo je vodio nakon prvih 45 minuta.

Sve dvojbe oko pobjednika riješene su u 59. minuti utakmice. Naime, domaćini su tada imali najveću prigodu na susretu. Dosuđen im je jedanaesterac, no Denisov udarac pročitao je Buffon i sačuvao svoju mrežu. Odmah u sljedećem napadu Tevez je udarcem izvan kaznenog prostora povisio na 2:0.

Konačnu potvrdu Juventusove dominacije i, nakon dvosatnog izbivanja, povratak na prvo mjesto, postavio je Moratta svojim prvijencem u dresu Stare Dame.

• Obrisan korisnik27.09.2014. u 23:20
    Juve u 5 kola nije primio ni gola a vec ima i dvije svoj "standardne" pobjede od 1:0...