Niko Rukavina • ponedjeljak, 13.10.2014.

Reprezentacije Islanda i Češke upisali su treće pobijede iz isto toliko susreta te uvjerljivo predvode skupinu A. Iako su Islanđani u prva dva kola s dva puta po 3:0 svladali Tursku i Latviju, večeras su pomalo iznenađujuće s 2:0 na domaćem terenu slomili favorizirane Nizozemce. Češka je bila uvjerljiva u Kazahstanu, a Turska je odigra još jednu slabu predstavu bez pobjede.

Island - Nizozemska 2:0

Nevjerojatni Islanđani u Reykjaviku su svladali reprezentaciju Nizozemske i nakon tri kola drže prvo mjesto vrlo teške skupine s maksimalnim učinkom i gol razlikom 8:0.

Oba pogotka na utakmici zabio je igrač Swansea, Sigurdsson. Prvi u 10. minuti iz kaznenog udarca, a drugi u 42. nakon gužve u kaznenom prostoru. Island je Nizozemskoj prepustio posjed lopte, no nisu im dozvoljavali previše prigoda te su iz dva prekida došli do treće uzastopne pobjede bez primljenog pogotka.

Nizozemska se nakon tri kola nalazi u nezavidnoj situaciji. Imaju jednu pobjedu i dva poraza te su šest bodova udaljeni od vodećeg dvojica - Islanda i Češke.

Kazahstan - Češka 2:4

U prvoj utakmici večeri Češka je lakše od očekivanog svladala Kazahstan u gostima s uvjerljivih 4:2 te je zadržala maksimalan učinak i nakon trećeg kola. Gosti su brzo došli do pogotka, već u 13. minuti preko Dočkala koje je opalio s vrha kaznenog prostora.

Česi su kontrolirali igru te nisu dozvoljavali igračima Kazahstana previše prostora. U zadnjoj minuti prvog dijela, iz blizine na dodavanje Kaderabeka zabija za 2:0 Češke. Nakon deset minuta nastavka, Krejči rješava pitanje pobjednika na centaršut Dočkala.

Ipak, Kazahstanci su se u drugom dijelu počeli igrati bolje, no prvi gol zabili su tek u 84. preko Logvineka iz kornera. No, Necid je četiri minute potom stavio "točku na i" i zabio za 4:1. Drugi utješni pogodak za domaćine zabio je opet Logvinenko.

Latvija - Turska 1:1

Nogometaši Turske nastavili su s očajnim igrama u ovogodišnjim kvalifikacijama te su, nakon početna dva poraza od Islanda (0:3) i Češke na domaćem terenu (1:2), remizirali u gostima kod Latvije iako su poveli početkom drugog dijela.

U prvom dijelu Turci su bili bolja momčad, kontrolirali su igru i bili su opasniji pred golom domaćih ali se na odmor otišlo s 0:0. Ipak, Turci su poveli prekrasnim pogotkom Kise koji je odapeo s 30 metara i zabio po sredini gola. Ubrzo, Tufan u kaznenom prostoru guši domaće krilo Visnakovsa, a iz jedanaesteraca pogodak za izjednačenje postiže Sabala.

Dok Turci dijele posljednje mjesto skupine s Kazahstanom sa samo jednim osvojenim bodom, Latvijci su u dosadašnje tri utakmice osvojili dva. Međutim, obje ekipe će morati znatno poboljšati formu ako žele barem dohvatiti treće mjesto koje vodi u repasaž.

• Obrisan korisnik14.10.2014. u 17:52
    Iako ovo nije politički portal zbog toga što Turci rade odnosno ne rade svaku utakmicu u bilo kojem sportu navijam protiv njih.
  • crodevils14.10.2014. u 10:26
    sad se tek vidi da island nije "jazavac" te da je hrvatska izborila SP protiv neugodne ekipe koja može pobijediti svakoga.. mislim da je vrijeme da se prestanu omalovažavati uspjesi naše nogometne reprezentacije