Vasileiadis tricom sa sirenom razveselio Unicaju, Marko Banić vrlo dobar u redovima Albe

Branimir Korać • petak, 24.10.2014.

Posljednja tri susreta drugog kola Eurolige donijela su dvije pobjede domaćina i jednu gostiju. Jedini gosti koji su slavili bili su košarkaši Anadolu Efesa, a najdramatičnije bilo je u Malagi gdje je Kostas Vasileiadis tricom donio pobjedu Unicaji...

Olympiakos - Laboral Kutxa 63:57

Iako Laboral Kutxa ne ulijeva povjerenje i ne čini se posebno snažnom, pošteno je namučila Olympiakos u gostima. Na kraju je poražena 63:57, međutim dugo je bila u igri i domaćin uopće nije lako slavio.

Grci igraju dosta toplo-hladno, tako je bilo i u ovom susretu, samo što Laboral Kutxa to nije iskoristila poput primjerice Kifsije u posljednjem kolu grčkog prvenstva. Olympiakos je uspio na kraju izvući drugu euroligašku pobjedu.

Do nje je došao unatoč lošoj predstavi Vasilisa Spanoulisa koji je iz igre šutirao tek 1/9 i osim toga imao čak šest izgubljenih lopti.

U početku susreta nije se činilo da će Olympiakos imati problema, domaćin je krenuo samouvjereno i vodio je 17:7 u završnici prve četvrtine, no do poluvremena Laboral Kutxa je stabilizirala svoju igru i uspjela smanjiti na 35:31.

Na otvaranju drugog poluvremena serijom 10:2 gosti su poveli s 43:40, uslijedio je razdoblje dobre igre za Kostasa Sloukasa koji je poveo povratak domaćina i odveo ga do prednosti koja ovaj put nije ispuštena.

U posljednjoj četvrtini gosti su bili na samo poen zaostatka, nisu dopustili Olympiakosu da se značajnije odvoji, no u posljednjoj minuti kada je Dunston zakucao za 61:55, priči je bio kraj.

Matt Lojeski bio je najbolji u domaćem sastavu s 15 poena (7/12) dok je Bryant Dunston dodao deset poena (4/8) i šest skokova. Oliver Lafayette je za 16 minuta upisao sedam poena (1/5 za dva, 1/3 za tri). Kod Laborala Fernando San Emeterio ubacio je 14 poena (5/10), a Tornike Šengelia dodao je 11 poena (4/12).

Dinamo Banco Di Sardegna Sassari - Anadolu Efes 75:82

Dinamo Sassari još će pričekati na svoju prvu pobjedu u Euroligi. Nadali su se Talijani da bi ona mogla doći protiv Anadolu Efesa, međutim nije stigla. Efes je bio prejak, vodio je cijelim tijekom susreta i na kraju je zasluženo slavio.

Samo na početku susreta domaćin je kratko vodio, no vrlo brzo Efes je uzeo vodstvo i više ga nije ispuštao.

U drugom poluvremenu Sassari je imao razdoblje dobre igre kada je posebno Sanders igrao dobro i vratio domaćina na samo poen zaostatka na 57:56. Ipak, do kraja četvrtine gosti su tricom Janninga i zakucavanjem Krstića otišli na ugodnijih 63:56.

Bez većih problema prednost je održavana do kraja iako je domaćin u još jednom trenutku došao na samo četiri poena zaostatka, ali nije dovoljno zaprijetio.

Nenad Krstić predvodio je goste s 15 poena (6/8), po 14 su dodali Stephane Lasme (7/11, sedam skokova) i Matt Janning (5/9) dok je Dario Šarić za 14 minuta dodao devet poena (4/6), dva skoka i dvije asistencije. Kod domaćina Jerome Dyson ubacio je 21 poen (8/18, trica 5/9) dok je Rakim Sanders dodao 15 poena (5/11).

Unicaja - Alba 87:84

Tricom Kostasa Vasileiadisa sa sirenom Unicaja je odnijela pobjedu protiv Albe 87:84. U dramatičnoj završnici Unicaja je gubila nakon ubačaja Renfroea 84:82, zatim je Jayson Granger poravnano na 84:84 da bi grčki reprezentativac postao junak večeri.

Susret je od početka bio izjednačen, Alba je pokazala kako ove sezone ima vrlo dobru momčad i da ima ambicije za prolazak skupine te je napravila dosta nereda domaćinu na njegovom vrućem terenu i nije bila daleko od pobjede.

Tijekom druge četvrtine imali su gosti prednost i od osam poena, Unicaja je uspjela napraviti preokret, ali se nije odvojila. Alba je konstantno bila za petama i Unicaja je bila sve nervoznija.

Osjetilo se to i na rezultatu, šest minuta prije kraja Alba je uspjela stvoriti prednost i povesti 75:69, ali u neizvjesnoj završnici ipak nije izdržala.

Pobjednika su predvodili Ryan Toolson s 13 poena (4/8) i osam asistencija te s po 12 poena Jayson Granger (4/8) i Mindaugas Kuzminskas (5/9). Prvo ime Albe bio je Marko Banić koji je za 24 minute ubacio 16 poena (8/9), a Jamel McLean dodao je 14 poena (5/6) i pet skokova. Leon Radošević susret je završio s dva poena (0/2) za 17 minuta.