Dramatične završnice u Klaipedi i Vitoriji, solidan nastup Tomića u glatkom slavlju Barcelone

Branimir Korać • petak, 31.10.2014.

Okončano je treće kolo Eurolige po skupinama, a posljednjeg dana dva susreta odlučivana su u posljednjim sekundama. Olympiakos je u produžetku slavio u Litvi dok je Laboral Kutxa doslovno iščupala pobjedu protiv Galatasaraya...

Unicaja uspješno odradila posao protiv Limogesa

Stopostotna Unicaja ugostila je u Malagi Limoges tražeći treću euroligašku pobjedu. Limoges je u prva dva kola pokazao dobru košarku, igrao je dobru utakmicu protiv Maccabija i svladao Cedevitu, međutim u Malagi nije mogao do pobjede.

Domaćin je imao kontrolu nad susretom i na kraju je potpuno zaslužio pobjedu 75:69 koja je mogla biti i uvjerljivija.

Kao i u Tel Avivu, Limoges je izdržao poluvrijeme i "nešto sitno", zatim se domaćin odvojio i prave šanse za povratak više nije bilo. Unicaja je kontrolu nad susretom preuzela sredinom treće dionice kada je iz minusa 46:45 serijom od čak 18:0 otišla na 63:46 i tu je priči bio kraj.

Uspio je Limoges smanjiti zaostatak, ali bliže od tih konačnih šest poena minusa, nije stigao. Unicaja je bez većih problema iskontrolirala utakmicu do kraja te zadržala stopostotan učinak.

Predvodili su je Fran Vazquez s 13 poena (5/9) te s po 11 Mindaugas Kuzminskas (3/7, pet skokova) i Vladimir Golubović (5/8). Na drugoj strani Jamar Smith ubacio je 14 poena (4/9) uz pet asistencija, Nobel Boungou-Colo dodao je 11 (5/12), a Leo Westermann završio je susret s deset poena (4/9), devet asistencija i pet skokova.

Tomić dobar protiv Poljaka, minute i Hezonji

Gostovanje u Barceloni bilo je očekivano prevelik zalogaj za Turow. Znatno kvalitetniji domaćin stigao je do visoke pobjede 86:67 bez prevelikog utroška energije.

Svi igrači Barcelone dobili su priliku, jedino je Ludde Hakanson igrao manje od deset minuta dok su ostali imali značajniju minutažu i veći doprinos u ovoj pobjedi.

Ante Tomić odradio je 18 minuta i ubacio deset poena uz šut iz igre 3/6 i s linije slobodnih bacanja 4/10. Tome je dodao i devet skokova. Mario Hezonja za 12 minuta upisao je tri poena s linije slobodnih bacanja uz dva promašaja iz igre.

Turow nije imao neke velike nade uoči ovog susreta, Poljaci su bili svjesni kako su im šanse male i s dosta respekta su ušli u utakmicu. Imali su visok zaostatak već sredinom prve dionice, uspjeli se oporaviti, ali do odlaska na odmor ponovno se Barcelona odvojila i biše nije bilo nikakve neizvjesnosti.

Pobjedničku momčad predvodili su Justin Doellman s 20 poena (5/12) i osam skokova, a DeShaun Thomas upisao je 16 poena (7/12). Kod gostiju Damian Kulig ubilježio je 19 poena (7/13) i pet skokova, a Mardy Collins 15 poena (7/16).

Odličan finiš Armanija u Münchenu

Prvu pobjedu upisao je Armani slavivši u Münchenu s 81:74. Bio je to susret preokreta, obje momčadi imale su i dobre i loše trenutke, a posljednje dobro razdoblje donijelo je pobjedu Talijanima.

Počelo je vodstvom Milana s čak 17:2 da bi Bayern odmah na to odgovorio serijom 12:0 i vratio se u utakmicu. Utakmica se u potpunosti rasplela u posljednjoj četvrtini. Bayern je u nju krenuo s prednosti, imao je i 62:56, ali nije u nastavku znao to zadržati.

Serija 18:5 odvela je Armani do vodstva 74:67, Savanović je vratio Bavarce na minus dva, no trica Raglanda odmah je odvojila goste i milanska momčad uspješno je dovršila posao.

Po 16 poena ubacili su Joe Ragland (5/10) i Daniel Hackett (5/7, šest asistencija). Na drugoj strani Heiko Schaffartzik ubacio je 15 poena (5/8) dok je Duško Savanović dodao 13 (5/13), John Bryant po deset poena (4/10) i skokova.

Olympiakos tek u produžetku do pobjede

Zahvaljujući Vasilisu Spanoulisu Olympiakos je izvukao pobjedu u produžetku protiv Neptunasa u gostima 85:81. Težak susret za momčad iz Pireja koja je u njega ušla kao veliki favorit, ali se pošteno namučila.

Spanoulis je u euroligaškoj utakmici karijere ubacio čak 34 poena (5/10 za dva,6/11 za tri) od čega 17 u četvrtoj četvrtini i u produžetku.

Neptunas je imao vodstvo 70:65 manje od četiri minute prije kraja da bi se gosti preko Spanoulisa oporavili i imali vodstvo 76:74. Ipak ubačajem Zavackasa otišlo se u produžetak gdje su Petway i Sloukas s linije slobodnih bacanja završili priču.

Uz sjajnog Spanoulisa kod gostiju se istaknuo Sloukas s 13 poena (3/5) i pet skokova dok su kod domaćina ispred ostalih bili Deividas Gailius sa 16 poena (6/11), Donatas Zavackas s 14 poena (5/11) i devet skokova te Simas Galdikas s 13 poena (6/7) i 11 skokova.

Iverson 2.9 sekundi prije kraja za pobjedu

Dramatično je bilo i u Vitoriji gdje je Laboral Kutxa igrala protiv Galatasaraya. Momčad Marca Crespija osigurala je pobjedu tek 2.9 sekundi prije kraja susreta ubačajem Coltona Iversona za 91:90.

Imao je Galatasaray u dva navrata u drugom dijelu lijepu prednost, prvo je stigao do 59:51 u trećoj dionici da bi nakon tri minute posljednje četvrtine vodio 80:72. No domaćin je odgovorio serijom 10:0, preokrenuo susret koji je na kraju otišao u dramatičnu završnicu gdje je Iverson bio sretne ruke.

Po 17 poena u španjolskom sastavu upisali su Iverson (7/9, šest skokova) i Thomas Heurtel (7/10) dok su na drugoj strani kvalitetnu utakmicu imali Zoran Erceg (24 poena, 9/17, pet skokova) i Vladimir Micov (20 poena, 6/12).

• Obrisan korisnik01.11.2014. u 03:17
    Galata je najčudnija momčad. Ne primaju plaće pa odrade 90% svih nastupa u Euroligi vrhunski onda se doslovnoponude protivniku. Valjda na taj način prosvjeduju. Bavarci pretjeruju s isključivo domaćim igračima. Vrijedi imat jednog amerikanca u momčadi. Armani ih je pošteno pobjedio. Repeša dobro... [više na forumu]