Tomić i Hezonja upisali novu pobjedu, Šakić promašio za pobjedu Manrese

Branimir Korać • nedjelja, 09.11.2014.

Madridski Real ostao je stopostotan, upisao je i šestu pobjedu iako nije išlo baš glatko. S druge strane Barcelona je imala rutinski posao kod Iberostara uz doprinos Ante Tomića i Marija Hezonje...

Madridski Real u susret protiv Fuenlabrade ušao je kao izraziti favorit, ali to je pokazivao samo u kratkom razdoblju susreta. Srećom po Pabla Lasa i njegove igrače, to je bilo sasvim dovoljno za pobjedu.

Bijeg gostiju dogodio se u trećoj četvrtini u kojoj je Real zaigrao ozbiljno i to razdoblje igre dobio s čak 34:14. U zadnju četvrtinu gosti su ušli s vodstvo 79:58 i nije bilo nikakvih naznaka da bi moglo doći do velikog povratka i da bi Fuenlabrada mogla zaprijetiti. No, što je susret više odmicao, prednost opuštenih gostiju polako se topila i domaćin se sve više približavao, ali na kraju ipak nije bilo dovoljno vremena za preokret. Tricu sa sirenom za konačnih 96:94 zabio je Moungoro.

U redovima Real Madrida Felipe Reyes ubacio je 22 poena (8/14) uz deset skokova, Sergio Rodriguez dodao je 18 poena (7/15) uz osam asistencija, a Ioannis Bourousis 14 poena (5/12) uz 11 skokova. Kod Fuenlabrade Daniel Clark ubacio je 23 poena (8/16) uz šest skokova, a Andy Panko dodao je 18 poena (7/15) i šest skokova. Cheikh Moussa Diagne ubilježio je 11 poena (3/6) i 11 skokova.

Manje problema imala je Barcelona koja je gostovala kod Iberostara i upisala pobjedu 80:66. Gosti su kontrolirali susret cijelim njegovima tijekom i nakon što su početkom druge četvrtine stvorili prednost, domaćin više nije ozbiljnije zaprijetio.

Odlično je minutažu iskoristio Maciej Lampe koji je bio prvo ime Barcelone s 20 poena (8/14) i pet skokova, Alex Abrines dodao je 11 poena (3/5), Ante Tomić za 20 minuta deset poena (4/7) uz šest skokova i četiri asistencije, a Mario Hezonja za 14 minuta dodao je četiri poena (2/3) i dva skoka. U redovima Iberostara odličan je bio Luke Sikma s 26 poena (11/15) i sedam skokova, a po deset poena su dodali Fotios Lampropoulos (4/8) i Saul Blanco (3/10).

Dramatično je bilo u susretu između Manrese i Bilbaa, a pobjedu su odnijeli gosti sa 77:76. Cijelim tijekom utakmice vodila se ravnopravna borba, a završnica je donijela dramu. Serijom 7:0 Manresa je stigla do vodstva 76:75, no onda je Todorović vratio goste u vodstvo. Posljednja dva napada Manresa ipak nije iskoristila, Željko Šakić oba puta je bio neprecizan i Bilbao je odnio pobjedu.

U pobjedničkom sastavu Danilo Anđušić ubacio je 19 poena (7/15), a Marko Todorović 14 poena (6/8) uz pet skokova. Kod domaćina Marius Grigonis ubacio je 13 poena (5/5), Ben Dewar 12 poena (4/5), a Željko Šakić za 27 minuta 11 poena (2/4 za dva, 0/4 za tri) uz sedam skokova.

Iako oslabljena, Murcia je upisala i četvrtu ovosezonsku pobjedu. Na svom parketu ugostila je Estudiantes i svladala ga sa 79:65. Nemanja Radović kod Murcije ubacio je 17 poena (8/13), a Augusto Lima dodao je 16 poena (6/9) uz 13 skokova. Kod Estudiantesa Jaime Fernandez ubacio je 13 poena (5/7), a po deset su dodali Nacho Martin (3/12, sedam skokova), James Nunnally (2/5) i Xavi Rabaseda (2/8).

Gipuzkoa Basket je ut 20 poena i šest skokova Willa Hanleya stigla do pobjede protiv Andorre 67:64, a Sevilla je uz 17 poena Alexa Urtasuna svladala Zaragozu sa 77:73. Do pobjede nije uspjela doći Laboral Kutxa, nju je na svom parketu nadigrala Gran Canaria s 93:77 predvođena s 18 poena Brada Newleya.