Kiksevi Monaca i Lyona koji su uspjeli uhvatiti tek po bod

Branimir Korać • nedjelja, 23.11.2014.

Subotnji dio utakmica 14. kola Ligue 1 donio je pet rezultatski neizvjesnih dvoboja. Lyon i Monaco nisu ispunili zacrtane ciljeve i tek su remizirali u susretima protiv Bastije i Caena...

Lyon je propustio priliku zadržati korak s vodećim PSG-om remiziravši bez pogodaka na gostovanju kod Bastije. U dosta mirnoj utakmici Lyon se mučio sa stvaranjem prilika, a u prvom poluvremenu jedino je Bastia zaprijetila i to kada je pokušaj Guillaumea Gilleta blokiran u posljednji trenutak. Niti u drugom dijelu nije viđeno puno više od strane gostiju koji su tek jednom značajnije zaprijetili i to preko Mohameda Yattare.

Guingamp nije uspio doći do tri boda u susretu protiv Rennesa i ostao je u opasnoj zoni nakon što su gosti slavili s 1:0. Od početka susreta Rennes je bolje izgledao na travnjaku i bio bolja momčad, a u 36. minuti stigao je do zasluženog vodstva. Abdoulaye Doucoure je pucao, lopta se na putu do gola odbila od obrane i došla do Paul-Georgesa Ntepa koji iz blizine zabija za 1:0. Do kraja susreta Rennes je uspješno obranio prednost i ostavio Guingamp u problemima.

Caen odnosi vrijedan bod s gostovanja kod Monaca gdje je odigrao 2:2 i propustio veliku priliku za pobjedom. Monaco je tako produžio seriju neporaženosti na čak šest utakmica, ali isto tako i upisao treći remi u nizu.

Početak susreta nije davao naznake za takvo što. U petoj minuti Emmanuel Imorou proslijedio je loptu u vlastitu mrežu nakon što udarac Dimitra Berbatova nije pronašao put do mreže. I umjesto da Monaco povede i s 2:0 već do poluvremena, mreža Remija Vercoutrea nije se tresla, a Caen je u prvih 15 minuta drugog dijela stigao do preokreta. Prvo je Bengali-Fode Koita sjajnim udarcem ostavio Danijela Subašića bez šanse da bi nakon toga Geoffrey Kondogbia glavom proslijedio loptu u svoju mrežu za prednost gostiju. Ipak, Monaco se uspio spasiti i doći barem do boda zahvaljujući pogotku Joaa Moutinha u 75. minuti.

U derbiju začelja Lorient je upisao domaću pobjedu protiv Lensa 1:0 čime je prepustio gostima posljednju poziciju. Posao Lorientu bio je olakšan nakon što je Landre u 15. minuti zaradio isključenje i već osam minuta kasnije došla je kazna pogotkom Raphaela Guerreira. Domaćin je do kraja susreta sačuvao prednost i odnio pobjedu.