Liga prvaka - Skupina D, 10. kolo, 18.02.2015.
Motor Zaporožje
Motor Zaporožje 27:28 Barlinek Industria Kielce
Barlinek Industria Kielce

Kielce velikim preokretom u drugom poluvremenu osigurao slavlje nad Motor Zaporožjem

Zvonka Keliš • četvrtak, 19.02.2015.

Zanimljivo je bilo u prvom susretu desetog kola rukometne Lige prvaka koja je donijela odličnu ekipu Motor Zaporožja i njeno veliko vodstvo u prvome poluvremenu dvoboja te potom još bolji Kielce u nastavku čime poljska momčad na kraju nadoknađuje svoj zaostatak te u posljednjim sekundama susreta osigurava i konačno, minimalno slavlje.

Posljednje deseto kolo rukometne Lige prvaka ove su srijede otvorile momčadi Motor Zaporožja i Kielce, a u itekako zanimljivom susretu skupine D poljski je prvak nakon velikog zaostatka nakon prvih 30 minuta igre, u nastavku uspio posložiti svoje redove te sjajnim i potpunim preokrenutom osigurati konačno minimalno slavlje za nastavak stopostotnog učinka u skupini i odlazak u osminu finala s deset ostvarenih pobjeda u deset odigranih susreta, dok ekipa Motor Zaporožja, pak, svoj rasplet europske rukometne sudbine mora čekati sve do kraja desetoga kola.

Momčad Kielcea u Ukrajinu je stigla tek s 12 igrača, kao i hrvatskim krilom Ivanom Čupićem u dvije uloge, standardnoj na poziciji krila, ali i razigravača u napadu. Upravo stoga poljska se momčad itekako mučila s agresivnom i čvrstom ukrajinskom obranom na samome početku susreta stoga se domaćin odmah odvaja na 5:3, a potom i odlazi na 12:7. Do odlaska na odmor Motor nije posustao već je nastavio u istome ritmu kojemu je pridodao siguran i koncentriran napad za odlično vodstvo 19:10 na poluvremenu.

U potpunosti drugačiji gosti stupili su na teren u drugome dijelu te su nastavak susreta otvorili sa sigurna tri uzastopna pogotka. Do sredine drugoga poluvremena gostujuća momčad uspijeva smanjiti svoj zaostatak i na minus tri (19:22), posložila je svoje redove, posebice u obrani te je vrlo brzo stigla i do izjednačenja. U posljednjoj minuti, pak, na 27:27 poravnava Karol Bielecki, a u preostalih 37 sekundi domaća momčad gubi loptu da bi s druge strane to kaznio Mateusz Jachlewski za prvo, jedino i konačno vodstvo svoje momčadi u susretu te slavlje 28:27 vrijedno i posljednja dva europska boda netom prije osmine finala najelitnijeg europskog klupskog natjecanja.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Karol Bielecki sa sedam postignutih pogodaka, Denis Buntić dodao je njih pet, Manuel Štrlek četiri, a Ivan Čupić dva, dok su najbolji kod Motor Zaporožja bili Dmitro Doroshchuk i Ievgen Zhuk s po pet golova.