MAXtv Prva liga, 27. kolo, 04.04.2015, 19:00 h, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 6.000

Niko Rukavina • subota, 04.04.2015.

Nogometaši Splita u trećem ovosezonskom derbiju Svetog Duje prvi su put u povijesti svladali Hajduk na Poljudu. Bijeli su na odmor otišli s golom prednosti, no Split je pogocima Roga i Cikalleshija u nastavku utakmice došao do preokreta.

Ivan Jukić
86'
4
Ante Majstorović
90'+3'
Zoran Vulić

U uvertiri za obje momčadi važnije utakmice polufinala Hrvatskog kupa, koja će se u srijedu također odigrati na Poljudu, Split je svladao gradske rivale u gostima za važna tri boda kojima je dodatno pobjegao od zone ispadanja. Hajduk nije slavio u trećoj uzastopnoj utakmici.

Hajduk je bolje otvorio susret. Već u 2. minuti dobru prigodu nije iskoristio Dejan Mezga, a u 10. je iz slobodnog udarca opasno zaprijetio Mijo Caktaš. Potom su Splitovci došli do daha i zaprijetili su preko Miloša Vidovića u 15., a jako dobru šansu imao je Sokol Cikalleshi šest minuta kasnije kada je pucao preko gola.

U nastavku prvog dijela Hajduk je ponovno preuzeo inicijativu, a pritisak im se isplatio u 37. kada je Goran Jozinović prošao po lijevoj strani i uposlio Artema Milevskog koji s pet metara poentira za vodstvo Bijelih. Diskutabilno je je li Milevski zabio iz dozvoljene pozicije.

Do kraja poluvremena Crvenima je izjednačenje mogao donijeti Chung Woon no udarac s ruba kaznenog prostora Marko Ranilović je odbio u korner.

Nastavak je bolje otvorio Split, no Marko Rog nije uspio iskoristiti pogrešku Marija Maloče. Ipak, talentirani Splitov veznjak uspio je poentirati u 56. kada mu se nakon gužve odbila lopta na sedam metara od Hajdukovog gola.

Opet je Hajduk preuzeo inicijativu. Prvo je Milevski pobjegao obrani Splitovaca, no Zagorac je pravovremenim istrčavanjem stigao otkloniti opasnost, a potom su u velikoj gužvi pred Splitovim golom udarci Caktaša, Sušića i Gurbanova završili u bloku gostiju.

Pokušao je ubrzo i Mezga udarcem s ruba kaznenog prostora, no u 83. minuti Split je došao do preokreta. Ranilović je rukama gurnuo Dražena Bagarića, a Bruno Marić je pokazao na bijelu točku. Iz kaznenog udarca precizan je bio Cikalleshi za prvu pobjedu Splita nad Hajdukom na Poljudu.