Balićev Wetzlar ispustio pobjedu u zadnjoj sekundi, Flensburg prekinuo gostujuću sušu

Davor Kovačević • nedjelja, 12.04.2015.

Poslije četiri uzastopna gostovanja bez pobjede, Flensburg je iz petog pokušaja došao do nje. Wetzlar je sa sirenom ispustio oba boda, a do njih su, itekako važnih, stigli Friesenheim i Lemgo.

Bergischer HC – HSG Wetzlar 28:28 (14:16)

I Bergischer i Wetzlar u dvoboj su ušli relativno mirni što se tiče pozicije na tablici, a takav je bio i ishod. Miroljubiv. Ipak, za oba boda može puno više žaliti Wetzlar koji je gotovo cijelu utakmicu proveo u vodstvu, u 40. minuti imao i najvećih 22:18, da bi Szilagy sa zvukom sirene ostavio Bergischer neporaženim.

Upravo je Szilagy bio i najbolji igrač domaćina s osam golova, a jednak je broj postigao i Gutbrod. Manaskov je sa šest golova predvodio goste za koje je Ivano Balić precizan bio jednom, ali i podijelio tri asistencije.

SG BBM Bietigheim – TSG Lu-Friesenheim 24:26 (11:13)

Do važnih bodova u borbi za ostanak stigli su rukometaši Friesenheima kod budućeg drugoligaša. Bolji početak utakmice Bietigheim nije uspio prenijeti i u nastavak utakmice koji su kontroliratli gosti i relativno mirno uzeli dva velika boda.

Schimdt je bio najrasploženiji u gostujućim redovima sa šest golova, a Klier je na golu skupio deset obrana. Schäfer sa sedam je predvodio domaće napade, a Kulhanek je na golu Bietigheima imao osam uspješnih intervencija

FRISCH AUF! Göppingen – TSV Hannover-Burgdorf 25:22 12:11)

Göppingen još uvijek vodi veliku borbu za Europu, a nova dva boda su mu itekako pomogla u tome. Hannover je bio ravnopravan cijelo prvo poluvrijeme, dok domaćini nisu u svega deset minuta nastavka otišli na 21:13. Tada su se probudili gosti i uzvratili velikom serijom za smanjenje na samo -1 (20:21), ali do kraja su domaćini ipak odigrali bolje i odnijeli pobjedu.

Kneule je za domaćine tresao mrežu šest puta, a Prošt na golu upisao osam obrana. Christophersen je bio prvo ime gostiju sa šest golova, a vratarski dvojac je uknjižio 14 obrana.

Vfl Gummersbach – SG flensburg-Handewitt 24:32 (13:15)

Poslije čak četiri uzastopna gostovanja s kojih su se vraćali bez pobjede, rukometaši Flensburga konačno su prekinuli neugodnu tradiciju. Poslije izjednačenih 45 minuta, Flensburg je u samo nekoliko minuta kreirao seriju 6-0 i tako riješio pitanje pobjednika prije završnih minuta.

Sa sedam golova Eggert je ponio titulu najboljeg strijelca utakmice, a dobre je brojke s 13 obrana na vratima Flensburga imao i Andersson. Santos je sa šest golova predvodio domaćine kod kojih su vratari zaustavili tek osam udaraca.

TSV GWD Minden – TBV Lemgo 23:30 (12:14)

Dvostruki bodovi bili su ulog u okršaju najugroženijih sastava Bundeslige. Velika borba vodila se prve dvije trećine utakmice, a onda je veliki pad Mindena iskoristio Lemgo za odvajanje na +5 (21:16) što se pokazalo dovoljnim do kraja utakmice.

Hornke je bio najraspoloženiji igrač Lemga s osam golova, pratio ga je Hermann sa šest, a svoj je dan imao i Beutler s 16 obrana. Doder se istaknuo kod Mindena sa sedam golova, a domaći vratari su zajedno skupili 14 obrana.

16Ludwigshafen 35890:1035-14523
17Minden 34890:952-6222
18Erlangen 34850:943-9322
19SG BBM Bietigheim 34876:1045-16913