Liga prvaka, Četvrtfinale - prve utakmice, 15.04.2015, 20:45 h, Park prinčeva, Pariz, gledatelja: 48.000
Suci: Clattenburg, Beck, Collin (svi Engleska)

Josip Piršljin • srijeda, 15.04.2015.

Barcelona je na visokom nivou odradila gostovanje u Parizu u četvrtfinalu Lige prvaka. Pobjedom 3:1 praktički je "bukirala" mjesto među četiri najboljih u Europi, a posebno je inspiriran bio Luis Suarez.

David Luiz
21'
7
Lucas
65'

Xavi
53'
24
Jeremy Mathieu
74'
21
Adriano Correia
80'
Luis Enrique

Nogometaši Barcelone su, lakše od očekivanog, pobijedili PSG u gostima 3:1 i na taj način ostvarili veliku prednost za uzvrat četvrtfinala Lige prvaka. Parižani nisu uspjeli parirati odlično raspoloženim Kataloncima među kojima se istaknuo Luis Suarez s dva pogotka. Hrvatski reprezentativac odradio je vrlo dobrih 74 minute na pobjedničkoj strani.

Blanc za ovaj dvoboj nije mogao računati na Ibrahimovića koji je u uzvratu osmine finala protiv Chelseaja dobio crveni karton, a ozlijeđen je bio Veratti. S druge strane, Luis Enrique je bio bez kartoniranog Alvesa kojeg je na poziciji desnog beka zamijenio Montoya.

Nagovještaj prvog pogotka došao je u 14. minuti kada je Messi lijepim udarcem s ruba šesnaesterca pogodio stativu, a Argentinac je četiri minute potom namjestio gol Neymaru. Poslao mu je idealnu loptu, Brazilac je izašao ispred Sirigua i pogodio za 0:1.

Odmah nakon toga Thiago Silva je morao izaći zbog ozljede, a zamijenio ga je David Luiz koji je također bio "načet", to se na kraju pokazalo lošom odlukom Blanca jer je Luiz dosta loše odigrao u obrani domaćih.

Do kraja prvog dijela nije više bilo golova, a početkom nastavka PSG je krenuo nešto ofenzivnije prema vratima Ter Stegena. Ipak, novi pogodak postigla je Barcelona poslije sjajne akcije Suareza. Urugvajac je izdržao duele s trojicom igrača i potom zabio za 0:2 što je prelomilo utakmicu.

Suarez je bio strijelac i u 79. minuti poslije još jednog odličnog poteza, a nedugo potom PSG je došao do počasnog gola. Van der Wiel je pucao iz daljine, lopta se odbila od Mathieua i prevarila njemačkog vratara na golu Barce i ušla za konačnih 1:3.