Liga prvaka, Četvrtfinale - uzvrati, 22.04.2015, 20:45 h, Santiago Bernabéu, Madrid
Suci: Brych, Borsch, Lupp (svi Njemačka)
Real Madrid
Real Madrid
Javier Hernandez 88'
1:0(0:0) Atlético Madrid
Atlético Madrid

Josip Piršljin • srijeda, 22.04.2015.

Nakon teških i borbenih 180 minuta, polufinale Lige prvaka izborio je Real Madrid u okršaju s gradskim rivalom Atleticom. Činilo se kako će dvoboj otići u produžetke, no Chicharito je odlučio pobjednika pred kraj susreta.

Alvaro Arbeloa
90'+1'
20
Jese
90'+2'
24
Asier Illarramendi
90'+3'
Gabi
46'
8
Raul Garcia
65'
24
Jose Gimenez
86'
Diego Simeone

Branitelj naslova europskog prvaka sudjelovat će u polufinalu. Real Madrid je to izborio poslije velike bitke protiv gradskog rivala Atletica. Sve do 88. minute na semaforu stadiona Santiago Bernabeu je stajalo 0:0, no tada su Los Blancosi izveli sjajnu akciju i uspjeli minimalno pobijediti, te se plasirati među četiri najbolje momčadi na kontinentu.

Real je u uzvratu četvrtfinala Lige prvaka bio bez hrvatskog reprezentativca Luke Modrića, kao i bez Balea, Benzeme i Marcela, dok na drugoj strani Simeone nije mogao računati samo na Marija Suareza. Hrvatski napadač Mario Mandžukić odigrao je svih 90 minuta za poraženi sastav.

U prvom poluvremenu Real je bio aktivniji na terenu, imao je inicijativu, ali bez konkretnih prilika, nešto slično kao i u prvoj utakmici na Vicente Calderonu. Prvi udarac na gol viđen je tek u 29. minuti, Gamez je testirao Casillasa, no vratar Reala bio je na mjestu.

Najveću šansu u prvom dijelu imali su domaći pred odlazak na odmor. U 44. minuti gostujuća obrana je loše reagirala i do lopte je došao Ronaldo, no Portugalcu je sjajno u udarac ušao Oblak i spasio svoju momčad.

Ancelottijeva ekipa je nastavila s pritiskom i u nastavku, Oblak je bio na sve većim iskušenjima, no dobro je branio svoj gol. Zaustavljao je pokušaje Varanea i kasnije Ramosa, a Atletico je ostao s igračem manje u 76. minuti. Arda Turan je dobio drugi žuti karton poslije prekršaja nad Ramosom.

Oblak je nedugo potom obranio još jedan udarac, ovog puta Chicharitu, ali bio je nemoćan u 88. minuti. Tada je Real odigrao sjajnu akciju u kojoj su sudjelovali Ronaldo i James Rodriguez, a koju je završio Chicharito golom za 1:0 što je donijelo Kraljevskom klubu plasman u polufinale.

• zovche24.04.2015. u 00:27
    ne znam kako si ti izvukao taj zakljucak iz mog komentara, ni najmanje ne mislim da je Atletico slab protivnik, ali mislim da se Real provukao uz jako slabu igru, i ne bi htio da preko Juventusa prodje do finala... da smatram da Juve nije na razini Barce i Bayerna sto ne znaci da nemaju sanse...
    zovche
  • sportski manijak23.04.2015. u 20:48
    Chicaritu čestitke jer je dečko to zaslužio
    sportski manijak
  • Obrisan korisnik23.04.2015. u 18:38
    Chicarito najbolji igrač utakmice. Zaslužio je taj gol. Sreća prati hrabre! Sve se vraća sve se plaća u životu.
  • Obrisan korisnik23.04.2015. u 16:37
    Krepaino.. znači, tebi je pravedno da igrač koji odnese loptu i poslije dodirne igračevu nogu (dodira nije mozda bilo,ako je bio, onda je bio minimalan dodir) dobi crveni karton, a igrač koji čisto starta na nogu igrača (u jednom i drugom slucaju je đon u pitanju) sa znatnom vecim dodirom ne dobije... [više na forumu]