Celtic najbolje obavio posao, Rudar i Žalgiris sačuvali mreže u Azerbajdžanu i Švedskoj

Borna Rupnik • srijeda, 15.07.2015.

Celtic i BATE Borisov uspjeli su pred domaćim navijačima izgraditi prednost u prvim utakmicama drugog pretkola Lige prvaka.

Dvije su utakmice drugog dana programa u Ligi prvaka završile bez pogodaka. Azerbajdžanski Qarabag odigrao je kod kuće 0:0 s prvakom Crne Gore, Rudarom iz Pljevlje, dok je litavski Žalgiris uspio sačuvati mrežu na gostovanju kod švedskog Malmöa.

Bjelorusi BATE Borisov svladao je goste iz Irske, momčad Dundalka, golovima Karnickija i Jablonskog iz prvog dijela. Međutim, između ta dva pogotka precizan je bio i McMillan te donio Ircima vrijedan pogodak u gostima.

Najbolji je posao obavio škotski Celtic, koji je na svom travnjaku dočekao islandski Stjarnan i slavio 2:0.

Pogotke su postigli Boyata u 44. i Johansen u 56. minuti, a Griffiths je u 78. minuti promašio kazneni udarac za još uvjerljiviju pobjedu.