Branimir Korać • utorak, 18.08.2015.

Odigrani su prvi susreti play-offa Lige prvaka, a svih pet pobjeda u utorak ostvarili su domaćini. Svi su slavili s golom razlike osim Manchester Uniteda kojem je u sudačkoj nadoknadi pobjedu 3:1 donio Marouane Fellaini...

Program play-offa Lige prvaka u utorak otvoren je u Astana Areni gdje je domaća Astana ugostila ciparski Apoel. Kazahstanci su na kraju odnijeli tijesnu pobjedu 1:0, ali mogu biti zadovoljni jer nisu primili pogodak.

Jedini pogodak na susretu postignut je u 14. minuti kada je Bauržan Džolčiev bio na pravom mjestu nakon ubačaja Foxija Kethevoame i glavom poslao loptu u mrežu. U nastavku susreta obje momčadi mogle su do pogotka, ali mreže se više nisu tresle.

Zanimljivo je bilo u Bjelorusiji gdje je tvrda momčad BATE Borisova s 1:0 svladala Partizan i nosi malu prednost na uzvrat u Beogradu. Nakon svih predigri koje je ovaj susret imao, Partizan je još i cijelo drugo poluvrijeme igrao s igračem manje nakon što je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela drugi žuti karton zaradio Jevtović i nije izdržao.

Mihail Gordejčuk 15 minuta prije kraja donio je pobjedu Bjelorusima nakon ubačaja Staseviča iz kornera.

Jedan od najzvučnijih dvoboja ove faze igrao se u Rimu gdje je Lazio ugostio momčad Bayera iz Leverkusena. Rimljani su u konačnici odnijeli pobjedu 1:0, a švedski sudac Jonas Eriksson prijetio je u jednom trenutku prekidom zbog rasističkog ponašanja dijela navijača.

Prvo poluvrijeme nije donijelo pogotke, ali drame je bilo, posebno sredinom prvog dijela. Prvo je u 26. minuti Bender sjajnim udarcem poslao loptu u vratnicu, a onda u sljedećoj minuti na drugoj strani vratnicu gađa Klose.

U drugom poluvremenu na pogodak se čekalo do 78. minute. Tada Papadopoulos griješi i daje loptu Keiti koji donosi pobjedu Laziju.

Dario Krešić proveo je utakmicu na klupi, a Tin Jedvaj zbog ozljede je van kadra.

Zanimljivo je bilo u Manchesteru gdje je United preokretom stigao do pobjede protiv Club Bruggea 3:1. Pogodak za uvjerljiviju prednost u 93. minuti postigao je Marouane Fellaini.

Već u osmoj minuti Old Trafford je utihnuo kada je Michael Carrick uklizao kako bi izbio loptu, ali ju je poslao u svoju mrežu. Šet minuta kasnije United poravnava preko Memphisa Depaya koji postiže svoj prvi gol u dresu Manchester Uniteda.

Nizozemac je svoju dobru utakmicu zaokružio drugim pogotkom u 43. minuti te je donio preokret svojoj momčadi. Nakon serije promašaja u drugom poluvremenu, Club Brugge našao se u još težoj situaciji od 80. minute kada je Brandon Mechele isključen, a u trećoj minuti nadoknade glavom zabija Fellaini za ugodnijih 3:1 za United.

Sporting je u Lisabonu upisao pobjedu protiv moskovskog CSKA s 2:1 zahvaljujući golovima Gutierreza u 12. i Slimanija u 82. minuti dok je važan pogodak za goste postigao Doumbia u 40. minuti, 13 minuta nakon što je promašio kazneni udarac.