Branimir Korać • subota, 29.08.2015.

West Ham je još jednom slavio u gostima, a Chelsea još jednom nije uspio doći do domaće pobjede. Četvrtu prvenstvenu pobjedu za ostanak na vrhu upisao je Manchester City...

West Ham ne može do pobjede na svom travnjaku, ali zato u gostima ima savršen učinak. Prvo je svladao na Emiratesu Arsenal s 2:0, a sada je u gostima bio bolji i kod Liverpoola kojeg je također glatko svladao s 3:0.

Već početak utakmice usmjerio je sve na stranu gostiju. U trećoj minuti West Ham je stigao do vodstva pogotkom ovoljetnog pojačanja Manuela Lanzinija. Liverpoolova obrana loše je reagirala i Lanzini je po prvi puta ove sezone natjerao Mignoleta po loptu u mrežu.

Redsi su pokušali brzo doći do poravnanja, u osmoj minuti Firmino je pogodio vratnicu, a nakon pola sata igre West Ham je stigao do povećanja vodstva. Pogriješio je Dejan Lovren, a to je kaznio Noble.

Na odmoru je bilo 2:0 za West Ham koji je bio na najboljem putu da upiše prvu pobjedu na Anfieldu od 1963. godine.

Odmah na početku drugog dijela novi problemi za Liverpool. Philippe Coutinho zaradio je drugi žuti karton i ostavio svoju momčad s igračem manje. Gotovo pola sata imao je Liverpool igrača manje, prije izravnog isključenja Noblea, a West Ham je do trećeg pogotka došao tek nakon brojčanog poravnanja. U sudačkoj nadoknadi Sakho je povisio na 3:0 za veliko slavlje West Hama na Anfieldu.

Lovren je kod domaćina odigrao cijelu utakmicu.

Andrej Kramarić nije bio u konkurenciji za nastup protiv Bournemoutha u kojem je njegova momčad u gostima odigrala 1:1. Wilson je doveo domaćina u vodstvo da bi Vardy iz kaznenog udarca u 86. minuti donio bod gostima.

Veliko iznenađenje priredio je Crystal Palace pobjedom na Stamford Bridgeu s 2:1. Chelsea ima loš ulazak u sezonu, u četiri kola osvojio je samo četiri boda dok je Crystal Palace sada već na devet bodova.

Iako je domaćin imao inicijativu i bio dosta opasniji, Crystal Palace je stigao do pobjede. Prvo je u 65. minuti Bakary Sako zabio za vodstvo, 15 minuta kasnije Falcao je poravnao prvim golom u dresu Chelseaja, ali već dvije minute kasnije Ward donosi pobjedu gostima.

Dok je Chelsea ubilježio novi kiks, Manchester City nastavlja pobjeđivati. Na Etihadu je s 2:0 bio bolji od Watforda zahvaljujući golovima Sterlinga i Fernandinha s početka drugog poluvremena.

• Obrisan korisnik31.08.2015. u 12:50
    ne znam u čemu je problem Lovren nije ništa lošiji od ostatka Liverpoolove odbrane
  • Obrisan korisnik31.08.2015. u 10:10
    Bravo Slavene. Samo smanji kikseve doma. Jbg....protiv Bournemoutha se doma mora osvojiti barem bod uz 0:0 rezu.
  • Stinger2330.08.2015. u 09:44
    oprosti, onda ja i pola ljudi tu nema mozga. et šta da ti kažem.navijam za Liverpool, ali nije više nimalo smiješno koliko vezna linija klinca ne radi u obrambenom dijelu, pa dva stopera i bekovi ostaju na vjetrometini. kao Lucas je neki defanzivni vezni, a ni sjena onog igrača od prije. Znam da... [više na forumu]
    Stinger23
  • Obrisan korisnik30.08.2015. u 09:28
    Zar si to zaključio na temelju Liverpoolove obrane?
  • Obrisan korisnik30.08.2015. u 09:05
    1. liga je slabija od španjolske i njemačke i to dosta...i u rangu je s talijanskom (ako italija ostvari ove sezone kao i prošle bolji score od engleza u europi, za 2 sezone engleska ima 3 kluba u ligi prvaka)2. "svake sezone bit bolji"?? o čemu pričaš,dobit će otkaz još ove, 2015. godine