Sportnet • nedjelja, 30.08.2015.

U nedjeljnom programu Premiershipa odigrane su dvije utakmice. Na stadionu St Mary Southampton je došao do prve pobjede u prvenstvu, a Manchester United je nastavio prikazivati dva lica, jedno dobro u Europi i jedno blijedo u Premiershipu.

U utakmici između Southamptona i Norwich Cityja dvostruki strijelac Dušan Tadić osigurao je svojoj momčadi prvu pobjedu u ovogodišnjem prvenstvu, a osim Tadića Southamptonu je pomogla i činjenica da su gotovo 60 minuta imali igrača više, u 31. minuti isključen je Steven Whittaker zbog drugog žutog kartona.

Nakon isključenja Whittakera gosti su bili pod jakim pritiskom, a slomili su se na samom kraju prvog poluvremena kada je Graziano Pelle s vrha peterca lijepim udarcem nogom pogodio donji desni kut gola. Asistenciju za pogodak upisao je Sadio Mané.

I u drugom poluvremenu domaćini su krenuli izrazito ofenzivno i nastavili nizati šanse ispred gola Norwicha. Nakon što su se pristojno ispromašivali u 65. minuti Tadić postiže svoj prvi pogodak na utakmici. Mané je lijepim dodavanjem pronašao Tadića u sredini kaznenog prostora, a ovaj iz prve desnom nogom pogađa gornji desni kut Ruddyjeva gola. Dvije minute kasnije Tadić zabija po drugi put i to lijevom nogom iz blizine loptu posprema u donji desni kut.

"Ovo je vrlo dobar rezultat za nas, prošli četvrtak doživjeli smo veliko razočaranje i uvijek se teško vratiti nakon toga", rekao je trener Southamptona Ronald Koeman, a dvostruki strijelac je dodao: "Poraz koji smo doživjeli od Midtjyllanda uzdrmao nas je na pozitivan način, danas smo odlično reagirali".

Manchester United nakon dvije neuvjerljive pobjede i neriješenog rezultata u prošlom kolu doživio je i prvi poraz u prvenstvu. Iako su Crveni vragovi u 48. minuti poveli preko Juana Mate odlični Swansea nije se predavao i do kraja utakmice uspio je s dva pogotka preokrenuti rezultat u svoju korist.

Manchester je dobro otvorio utakmicu, a prvu priliku je imao Memphis Depay u drugoj minuti iz slobodnog udarca, no dobro je reagirao Lukasz Fabianski i odbio loptu u korner. Minutu kasnije lijepu priliku ima Juan Mata, ali rezultat na semaforu se ne mijenja. Nakon uvodnog pritiska Manchestera, Swansea polako dolazi do daha i dvjema prilikama Bafetimbija Gomisa i Gylfija Sigurdssona daje do znanja da ima velike ambicije u ovom susretu.

Najljepšu priliku u prvom dijelu promašili su igrači Swanseaja kada je Gomis u 27. minuti nakon što se lijepo oslobodio Blinda i Smallinga pogodio desnu vratnicu. Do kraja poluvremena nije bilo ozbiljnijih prigoda i na odmor se odlazi rezultatom 0:0.

Drugo poluvrijeme počinje ranim pogotkom Manchestera. Nakon loše izvedenog slobodnog udarca Swanseaja Luke Shaw povukao je polukontru po lijevoj strani, ubacio loptu u kazneni prostor, Wayne Rooney promašuje loptu koja dolazi do Mate, a ovaj ju iz blizine posprema u mrežu Swanseaja. U 51. minuti utakmice Manchester je mogao doći do uvjerljivijeg vodstva kada je branič Swanseaja Ashley Williams loše reagira na ubačaj i šalje loptu prema vlastitom golu, ali Lukasz Fabianski fenomenalnom reakcijom čupa loptu ispod grede.

U 60. minuti nakon jednog lošeg dodavanja igrača Manchestera, Ashley Williams se sjurio prema golu, na rubu kaznenog prostora pronašao je Sigurdssona, a ovaj jednim dodirom prosljeđuje loptu do Andreja Ayewa koji zabija za 1:1.

Swansea je preokrenuo rezultat u 67. minuti kada nakon loše intervencije Sergija Romera Gomis natrčava na odbijenu loptu i postavlja konačnih 2:1. Manchester je u nastavku pokušao sve kako bi došao barem do izjednačenja, ali bez uspjeha.

• qvestor31.08.2015. u 01:59
    Nema De Gee da brani kao prošle godine Romero nije takva klasa i to se vidjelo kod drugog gola