EP 2016, kval. skupina H, 03.09.2015, 18:00 h, Bakcell Arena, Baku
0:0(0:0) Hrvatska
Hrvatska

Hrvatska nije uspjela slomiti Azerbajdžan, domaćin stigao do velikog boda

Branimir Korać • četvrtak, 03.09.2015.

Hrvatska nogometna reprezentacija u Bakuu nije uspjela doći do pobjede. Čvrsti domaćin pod vodstvom Roberta Prosinečkog uspješno se obranio od svih hrvatskih napada. Treba priznati kako Hrvatska nije bila prava u ovom susretu...

Rašad A. Sadigov
63'
17
Vüqar Nadirov
79'
8
Eddy
90'
Niko Kovač

Skroman nastup Hrvatske u Bakuu i u konačnici mršavih 0:0. Imala je Hrvatska inicijativu, više loptu u nogama, ne može se reći da je vladala totalna bezidejnost, ali i one prilike koje je Hrvatska stvorila, nije znala iskoristiti.

Dio igrača je podbacio i nije bio na traženoj razini i to je predstavljalo problem protiv motiviranog domaćina. Oni od kojih se najviše očekivalo, nisu odigrali dobru utakmicu stoga i ne čudi da Hrvatska nije uspjela doći do pogotka.

Posebno jalovo Hrvatska je izgledala u prvom poluvremenu. Iako je imala dominaciju, loptu u nogama i igralo se na polovici domaćina, tek nekoliko pokušaja izvana i dva pokušaja Perišića i Vrsaljka svakako je premalo.

Obojica su gađali isti kut iz slične pozicije s desetak metara, ali kod Perišićevog pokušaja dobro je reagirao Kamran Agajev, a Vrsaljko je nakon solo prodora pucao pokraj gola.

Već početak drugog poluvremena dao je naznaku kako će prilika biti više i nije baš izgledalo da će mreža domaćina ostati prazna.

U 48. minuti Perišić je ušao u kazneni prostor, pokušao je prebaciti Agajeva ili možda čak i nabaciti na drugu vratnicu, ali lopta se od grede odbila u teren.

Sredinom drugog dijela dvije velike prilike za goste. Prvo je izrazito neraspoloženi Mandžukić upropastio dobro dodavanje Rakitića u srce kaznenog prostora, a onda je Kovačić upropastio lijepu asistenciju Pjace i pucao je pokraj gola kada se činilo da će Hrvatska povesti.

Kako se susret bližio kraju, tako je i rastao pritisak Hrvatske, a najveća prilika u tom razdoblju došla je u 85. minuti. Krasna akcija Kovačića i asistencija za Mandžukića koji jako loše reagira i gotovo dodaje loptu Agajevu u idealnoj poziciji.

Hrvatska tako u Bakuu dolazi samo do boda u susretu u kojem nije bila dobra. Ponajprije se to odnosi na posljednju trećinu terena, čak je i bilo dovoljno lopti u i oko kaznenog prostora, ali hrvatski napadači bili su potpuno bez koncentracije.

• Obrisan korisnik05.09.2015. u 11:34
    ne mozes uspoređivat italiju i norvešku sa azerbeđanom, isto tako 0-0 protiv azera i italije nije isto!
  • Obrisan korisnik05.09.2015. u 11:30
    pa nije baš samo jedna utakmica. mi smo taj azerbeđan pobijedili sa 6-0, vogts je otišao, došao prosinečki i od tada nisu izgubili tekmu, igra im se promijenila. šta reć o kovaču.. već je u sedlu duže vrijeme, a igra nam stagnira, čak nazadujemo! ista stvar ti je bila i sa štimcem. to ti se zove... [više na forumu]
  • narada10804.09.2015. u 21:34
    @ mačorčina: govoriš u kondicijonalu („ako", „realne šanse"), treba doči u situaciju da pobjedimo. Trenutno nemamo ekipu koja je u stanju realizirati prigode ili koja konstantno povećava pritisak protiv ekipa koje igraju bunker. Ako nismo najbolja treća momčad, onda nas čeka baraž. A tu će... [više na forumu]
    narada108
  • bobrock04.09.2015. u 16:56
    Ja sam pogledao utakmicu i procitao razne komentare..... Uvijek ista prica u komentarima. Ljudi mahom komentiraju rezultat. Kad izgubis ili odigras nerjeseno odmah se traze smjene i krecu razna pljuvanja. Mi smo igrali protiv Norvezana i dali 5 golova s nikakvom igrom i nismo stvorili nikakve... [više na forumu]
    bobrock
  • Obrisan korisnik04.09.2015. u 14:34
    Ne razumijem kritike Modrića. Možda nije njegova najbolja utakmica ali opet među boljima, kritične situacije riješava preciznom dugom loptom i promjenom strana, kakvu je fantastičnu asistenciju dao duboko sa naše polovice igrališta i izbacio Mandžu samog na gol? Koliko se puta oterasio svog čuvara... [više na forumu]