Bundesliga, 4. kolo, 11.09.2015, 20:30 h
Borussia M'gladbach
Borussia M'gladbach 0:3 Hamburger SV
Hamburger SV

Marjan Kreševac • petak, 11.09.2015.

U petak navečer Borussia Mönchengladbach i HSV otvorili su četvrto kolo Bundeslige. U zanimljivoj utakmici HSV je uz dva pogotka Pierre-Michela Lasogge i jedan Nicolaia Müllera ostvario prvu gostujuću pobjedu i udaljio se iz opasne zone.

Borussia je vrlo loše otvorila novu sezonu Bundeslige i u prva tri kola upisala je isto toliko poraza, a s druge strane HSV je uknjižio tri boda domaćom pobjedom protiv VfB Stuttgarta u drugom kolu. Ivo Iličević počeo je susret u prvih 11, a Ivica Olić čekao je svoju priliku s klupe. Iako su i jedna i druga momčad u susret krenule s dosta zatvorenim formacijama nije se dugo čekalo da zaiskri na terenu.

Prve dvije prilike gostiju, dalekometni udarac Lewisa Holtbyja i pokušaj glavom Pierre-Michela Lasogge prohujali su pokraj vrata, ali ponovljeni pokušaj Lasogge u 11. minuti susreta završava iza leđa Yanna Sommera i HSV vodi 1:0.

Gosti nisu posustali nakon ranog pogotka već su i dalje kontinuirano nastavili opsjedati gol Borussije. Trud im se isplatio u 44. minuti kada iz kornera na ubacivanje Iličevića, Lasogga postiže svoj drugi pogodak na utakmici i povisuje rezultat na 2:0. S tim rezultatom odlazi se na odmor.

Drugo poluvrijeme HSV nastavlja s odličnom igrom i nakon samo sedam minuta postiže treći pogodak, strijelac je bio Nicolai Müller. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao i gosti zasluženo odlaze kući s tri boda u džepu.

Odličnu utakmicu odigrao je naš Ivo Iličević. Asistirao je kod drugog gola, bio je rastrčan i imao nekoliko kvalitetnih pokušaja prema golu Borussije. Olić nažalost nije dobio priliku u ovom susretu.