Mihaela Bradovski • subota, 12.09.2015.

Subotnje utakmice četvrtog kola Bundeslige donijele su puno uzbuđenja. Bayern je tek u 90. minuti došao do pobjede protiv Augsburga, a Bayer je poražen kod kuće od Darmstadta...

Minhenski Bayern još jednom je uz dosta problema stigao do pobjede u Bundesligi. Ovaj put na svom travnjaku namučio se s Augsburgom i svladao ga je tek u završnici s 2:1. U trenucima dok je Bayern dominirao, Augsburg je stigao do vodstva. Dogodilo se to u 43. minuti, a strijelac je bio Esswein. U drugom poluvremenu vratar gostiju Hitz održavao je prednost na strani Augsburga sjajnim obranama sve do završnice kada je domaćin ipak stigao do preokreta. U 77. minuti Lewandowski je izjednačio, a u 90. Müller zabio za 2:1 iz kaznenog udarca koji je izborio Douglas Costa.

Do tri boda došla je dortmundska Borussia koja je gostovala kod Hannovera i slavila s 4:2. Gosti su imali više od igre, puno više prilika, ali je Hannover preko Sobiecha iskoristio svoje dvije i održavao neizvjesnost. Hannover je imao vodstvo od 18. minute pa do 35. kada Aubameyang poravnava da bi u posljednjim trenucima prvog poluvremena Mhitarjan donio gostima preokret. U 53. Sobiech poravnava na 2:2, ali Felipe, najlošiji pojedinac susreta, zabija autogol za 3:2 u 67. minuti. U završnici je skrivio još jedan kazneni udarac, a Aubameyang zabija za 4:2.

Do domaće pobjede stigla je Hertha koja je u Berlinu svladala Stuttgart s 2:1. Sve je riješeno još u prvom poluvremenu kada su postignuta sva tri pogotka. Haraguchi i Lustenberger bili su strijelci za Herthu dok je Toni Šunjić bio strijelac jedinog gola za Stuttgart.

Wolfsburg je odigrao prvu utakmicu bez Kevina De Bruynea i Ivana Perišića i nije došao do pobjede. Na gostovanju kod Ingolstadta odigrao je 0:0 iako je bio dosta bolji protivnik i stvorio veliki broj prilika. No Özcan na vratima Ingolstadta zaustavio je sve pokušaje gostiju.

Za iznenađenje pobrinuo se Darmstadt koji odnosi pobjedu iz Leverkusena. Bayer je bio bolji i opasniji, ali gosti su realizirali jednu od rijetkih prilika i odnijeli pobjedu golom Sulua u osmoj minuti. Tin Jedvaj još uvijek ne konkurira, a Dario Krešić bio je na klupi.

• cameosis13.09.2015. u 11:25
    sudac je nakon utakmice priznao da su pokrali augsburg. da münchen nema plaćene suce, bili bi u najboljem slučaju u sredini ljestvice. darmstad majstorski, eintracht vrhunski. meier opet na puta da postane glavni golgeter lige.