Premiership, 9. kolo, 17.10.2015, 18:30 h
Watford 0:3 Arsenal
Arsenal

Arsenal furioznim drugim poluvremenom upisao pobjedu na Vicarage Roadu

Marjan Kreševac • subota, 17.10.2015.

Arsenal je prezentirao vrhunsku izvedbu u drugom poluvremenu utakmice protiv Watforda i golovima Alexisa Sancheza, Oliviera Girouda i prvijencem Aarona Ramseyja upisao tri boda s kojima je preskočio Manchester United i zasjeo na drugo mjesto Premiershipa.

Nakon ludog prvog poluvremena u kojem su u posljednjem kolu prije reprezentativne stanke slomili veliki Manchester, Topnici su slično krenuli i protiv Watforda. Prvu šansu na utakmici imao je Theo Walcott koji je pokušao glavom iz blizine, ali odlično je reagirao golman Watforda, Heurelho Gomes i spriječio rano vodstvo gostiju. Brazilac se iskazao i nekoliko minuta kasnije kada je odbio udarac Alexisa Sancheza.

Arsenalov posjed lopte uvelike je limitirao ofenzivne pokušaje domaćina, a najbolju priliku u prvom dijelu imali su u 11. minuti kada je Troy Deeney iskušao Petra Čecha, no češki vratar bio je na visini zadatka. Nakon pola sata igre dobru priliku upropastio je Aaron Ramsey. Sanchez ga je lijepo pronašao na drugoj stativi, ali Ramseyjev volej s pet metara odlazi visoko preko gola.

Nakon prvog dijela Arsenalu se otvorilo u 62. minuti kada je Alexis Sanchez otklonio sve sumnje u svoju fizičku spremu koje su se pojavile prije susreta, odlično reagirao na dodavanje Mesuta Özila i nogom pogodio za 1:0 u gornji lijevi kut gola domaćih. Četiri minute nakon što je zamijenio Walcotta, Olivier Giroud je povećao vodstvo gostiju. Ponovno je Özil bio u glavnoj ulozi kreatora, odigrao je sjajnu povratnu loptu za Francuza koji hladnokrvno posprema loptu pod prečku.

Prije nego što se domaćin uspio pribrati već su bili tri gola u zaostatku, u 74. minuti Bellerin je prošao po desnoj strani, odigrao loptu za Ramseyja, a ovaj postiže svoj prvijenac ove sezone u dresu Arsenala. Giroud je bio blizu svog drugog pogotka nakon ubačaja iz kornera Santija Cazorle, ali i ovo je bilo dovoljno za šestu pobjedu ove sezone.