Premiership, 9. kolo, 18.10.2015, 17:00 h
Newcastle 6:2 Norwich City
Norwich City

Golijada na St. James Parku, Newcastle slavio s visokih 6:2

Marjan Kreševac • nedjelja, 18.10.2015.

Georginio Wijnaldum postigao je četiri pogotka u veličanstvenoj izvedbi Newcastle Uniteda koji je s visokih 6:2 ispratio goste iz Norwicha i na taj način pomaknuo Newcastle s posljednje pozicije na tablici. Wijnaldum je tek drugi igrač u povijesti kluba kojem je uspjelo postići četiri pogotka na utakmici Premierlige, prvi je bio veliki Alan Shearer.

Georginio Wijnaldum započeo je svoj show vrlo rano već u 14. minuti utakmice kada je na dodavanje Mousse Sissoka udarcem nogom postigao vodeći pogodak za svoju momčad. Gosti nisu bili impresionirani ranim vodstvom Newcastlea i pokušali su se što prije vratiti u utakmicu. U 17. minuti malo je falilo da gosti poravnaju rezultat, Robbie Brady je krasnim udarcem uzdrmao desnu vratnicu.

Ono što nije pošlo za nogom Bradyju, uspjelo je u 20. minuti Dieumerciju Mbokaniju koji je lijepo reagirao na ubacivanje Martina Olssona i iz velike blizine nogom pogodio donji lijevi kut gola domaćih. U 26. minuti Wijnaldum vraća domaće u prednost kada na ubacivanje Sissoka glavom posprema loptu u mrežu. Do kraja poluvremena vidjeli smo još dva pogotka, po jedan na svakoj strani. U 33. minuti Ayoze Pérez je povećao vodstvo domaćina, ali samo minutu kasnije za goste zabija Nathan Redmond i vraća nadu u mogući pozitivni rezultat.

Nadanja gostiju rasplinula su se u drugom poluvremenu kada su primili još tri pogotka. Prvo je u 64. minuti za 4:1 zabio Aleksandar Mitrović na još jedno dodavanje Sissoka. Hat-trick Wijnaldum je upisao golom u 66. minuti utakmice, ali to mu nije bilo dovoljno pa je do kraja utakmice dodao i svoj četvrti pogodak u 85. minuti za konačnih 6:2, za prvu pobjedu Newcastlea ove sezone i bijeg s dna tablice.

"Znali smo da je pobjeda tu negdje blizu, ali nismo znali kada će doći. Odigrali smo nekoliko stvarno dobrih utakmica i vjerovali smo svi zajedno da nam se jednom mora otvoriti. Vjerovali smo usprkos svim govorkanjima oko nas", izjavio je trener Newcastlea, Steve McClaren, a jedan od njegovih pulena Mitrović se nadovezao: "Uživao sam u svom pogotku. Kao momčad odigrali smo perfektnu utakmicu i nakon nekoliko loših izvedbi pokazali smo kako znamo i kako trebamo igrati nogomet. Wijnaldum nam je danas svima pokazao djelić magije".

Trener Norwicha nije imao razloga za euforiju: "Napravio sam jedan loš potez u utakmici, trenutak kada sam iz igre izvadio Alexa Tetteyja i nisam polučio efekt koji sam želio. Taj potez učinio nas je ranjivima u posljednjoj liniji. Kada primiš toliko golova teško je naći neki pozitivan moment, ali ofenzivno nismo izgledali loše, naprotiv", zaključio je Alex Neil.