Mihaela Bradovski • subota, 19.12.2015.

Vrlo zanimljivo bilo je u šest subotnjih susreta Premier lige u terminu od 16 sati po hrvatskom vremenu. Leicester je slavio u Liverpoolu i ostao na vrhu ljestvice, Chelsea je napokon slavio, a Manchester United poražen je od Norwicha...

Leicesterova bajka traje i dalje. Momčad Claudija Ranierija ostaje na vrhu Premiershipa nakon što je slavila s 3:2 u gostima kod Evertona, Andrej Kramarić nije dobio priliku, ostao je na klupi svih 90 minuta.

Leicester je do vodstva došao u 27. minuti kada je Funes Mori neoprezno srušio u 16 metara Okazakija, a Riyad Mahrez iz kaznenog udarca zabio za vodstvo.

Pet minuta kasnije Romelu Lukaku u osmoj uzastopnoj utakmici postiže pogodak i time se poravnava s Daveom Hicksonom kojem je to u dresu Evertona uspjelo još 1954. godine.

Novi kazneni udarac za Leicester dosuđen je u 65. minuti kada je Jamie Vardy srušen u 16 metara, a Mahrez novim golom vratio prednost na stranu gostiju. Kada je četiri minute kasnije Okazaki povisio na 3:1, bilo je vrlo izgledno da će Leicester učvrstiti vodeću poziciju. Konačnih 3:2 u 89. minuti postavio je Kevin Mirallas.

Nevjerojatna transformacija Leicestera u samo 365 dana. prošle godine Božić je dočekao na posljednjem mjestu, a ovaj će dočekati na prvom.

U odličnoj formi i dalje igra i Crystal Palace koji je u završnici izvukao pobjedu s gostovanja kod Stokea. Connor Wickham donio je vodstvo Londončanima u završnici prvog poluvremena da bi Bojan Krkić poravnao u 76. iz penala. Ipak, u 88. minuti Lee Chung-Yong, sedam minuta nakon ulaska u igru, donosi pobjedu Crystal Palaceu.

Još malo pritiska na leđa Louisa van Gaala stavio je Norwich koji je slavio na Old Traffordu s 2:1. Uz poraz, United je još jednom odigrao skromno i u četvrtoj utakmici zaredom ostao je bez pobjede.

500. nastup Waynea Rooneya u dresu Manchester Uniteda pokvarili su gosti golovima Camerona Jeromea i Alexandera Tetteya da bi svježe proglašeni najbolji mladi igrač Europe Anthony Martial smanjio na konačnih 2:1 u 66.

Predvođen raspoloženim Harryjem Kaneom koji je potvrdio golgetersku formu, Tottenham je odnio pobjedu s gostovanja kod Southamptona. Gosti su slavili s 2:0, a već u prvom poluvremenu strijelci su bili Kane u 40. i Dele Alli u 43. minuti.

Burno je bilo u dvoboju West Bromwich Albiona i Bournemoutha koji je završen pobjedom gostiju 2:1. WBA igrao je još od 34. minute bez isključenog McCleana, a igrača više gosti su iskoristili u 52. minuti kada je Smith zabio za vodstvo.

I brojčano oslabljen domaćin je došao do poravnanja u 79. minuti preko McAuleya, ali Daniels ipak u 87. minuti donosi tri boda gostima. U sudačkoj nadoknadi isključen je i Rondon što je upotpunilo loše poslijepodne domaćina.

Život poslije Josea Mourinha Chelsea je započeo glatkom pobjedom protiv Sunderlanda 3:1. Vrlo motiviran domaćin kojeg će u nastavku sezone voditi Guus Hiddink, već nakon 13 minuta imao je lijepu prednost.

Ivanović u petoj i Pedro u 13. minuti doveli su Chelsea do ranog vodstva, a kada je u 50. minuti Oscar iskoristio kazneni udarac, bilo je jasno da će gosti ostati bez bodova. Fabio Borini smanjio je u 53. minuti, no to je bilo sve od Sunderlanda...

• qvestor21.12.2015. u 14:57
    Van Gaal je uvijek trebao više vremena da stvori momčad i rezultat, ali zašto je pustio DiMariu i Chicarita? i koga je doveo Schwainia koji je s obzirom na godine života kao i Rooney je u silaznoj putanji karijere