Arsenal
Arsenal 2:1(2:0) Manchester City
Manchester City

Josip Piršljin • ponedjeljak, 21.12.2015.

Zadnja utakmica 17. kola Premier lige ujedno je bio i derbi između Arsenala i Manchester Cityja. Bila je to bitka za drugo mjesto, a slavili su domaći igrači koji su time pobjegli rivalima na četiri boda prednosti.

Arsenal se učvrstio na drugoj poziciji pobjedom nad trećeplasiranim Manchester Cityjem 2:1. Topnici su dobro koristili svoje šanse, dok su se Građani kasno "probudili" i nisu uspjeli u Londonu izvući više od minimalnog poraza.

Dvoboj na Emiratesu u prvom poluvremenu nije bio toliko sadržajan koliko bi se možda očekivalo od druge i treće momčadi engleskog prvenstva. Arsenal se povukao i više prepustio inicijativu Cityju koji je, uglavnom preko De Bruynea, znao zaprijetiti vratima Čecha. Belgijski je ofenzivac imao vrlo dobru priliku dovesti nebesko-plave u vodstvo, no udarac mu je otišao malo pored gola.

Nedugo potom Arsenal je poveo iz prvog udarca na gol Harta i iz prve prilike. U 33. minuti Özil je uposlio Walcotta koji iskosa s ruba šesnaesterca sjajno pogađa suprotni kut za 1:0. Wengerova momčad nije izgledala opasno u prvih 45 minuta, ali je iz druge prilike postigla i drugi gol. U zadnjoj minuti prvog dijela Giroud je pobjegao obrani Cityja i povisio na 2:0, ponovno je asistent bio Özil.

Drugi dio ipak je ponudio više uzbudljivosti, pogotovo nakon što je desetak minuta prije kraja City smanjio. Prije toga je Arsenal imao nekoliko dobrih situacija, ali nije uspio "prelomiti" utakmicu. U 82. minuti Yaya Toure je vrlo lijepim pogotkom smanjio na 2:1 i tada je počelo vrijeme strepnje za domaće navijače.

Pellegrinijevi igrači su pritisnuli obranu Arsenala i tražili su izjednačenje. Toure se našao u dobroj poziciji za novi pogodak, ali je u posljednji čas bio blokiran. Topnici su na kraju ipak izdržali i upisali su vrijednu pobjedu kojom su ostali blizu vodećem Leicester Cityju.

• qvestor23.12.2015. u 08:38
    City ima po igračkom kadru najkvalitetniju momčad, ali igra im je daleko od togamožda se razbude do kraja sezone
    qvestor
  • h-tomek22.12.2015. u 13:59
    Mogel bi Arsenal nekaj, kad ne bi bilo pada u drugom dijelu sezone i tradicionalnog ozljeđivanja pola momčadi.
    h-tomek
  • Obrisan korisnik22.12.2015. u 00:41
    city je katastrofalan, ako izvuce lp moraju biti sretni... arsenal definitivno bi mogao osvojiti prvenstvo ove godine