Watford
Watford 1:2 Manchester City
Manchester City

Mihaela Bradovski • subota, 02.01.2016.

Subotnji program u Premiershipu zaključen je susretom između Watforda i Manchester Cityja. Gosti su stigli do pobjede 2:1 zahvaljujući golovima u zadnjih deset minuta susreta...

Nogometaši Watforda bili su blizu iznenađenju i pobjedi protiv Manchester Cityja, međutim u zadnjih deset minuta gosti su uspjeli napraviti preokret i doći do tri boda.

Glavni cilj Watforda za ovu sezonu bio je ostati u ligi stoga nakon 20 odigranih kola u klubu mogu itekako biti zadovoljni učinjenim. Bez obzira na ovaj poraz, Watford se nalazi u gornjoj polovici ljestvice i na sigurnoj udaljenosti od onih najugroženijih.

Protiv Cityja Watford je imao dobar početak, stvorio nekoliko opasnih situacija pred Joeom Hartom među kojima se ističe prilika Ighala iz 13. minute kada je bio sam pred gostujućim vratarem, ali engleski reprezentativac sjajno brani.

U drugom poluvremenu gosti su prvi došli do velike prilike i to u 54. minuti kada je Fernandinho izmaknuo pozornosti domaćoj obrani, no pucao loše. Već u sljedećoj minuti gosti su bili u zaostatku. Ben Watson ubacio je iz kornera, Kolarov je lagano dirao loptu glavom, a ona je završila u mreži.

U posljednjih 25 minuta City je zaigrao bolje, počeo stvarati prilike i bilo je sve izglednije da će doći do pogotka.

To se i dogodilo u 82. minuti, svega tri minute nakon što je Capoue na drugoj strani mogao povećati vodstvo. Pogodak je ponovno došao nakon kornera, ovaj put lopta je stigla do Yaye Tourea koji lijepim udarcem poravnava na 1:1.

U 85. minuti gosti dolaze do preokreta. Napokon je zabio i Sergio Aguero te osigurao Cityju važne bodove u borbi za naslov prvaka.