Everton
Everton 1:1 Tottenham
Tottenham

Ivan Detelić • nedjelja, 03.01.2016.

U zadnjoj utakmici 20. kola Premierlige Everton i Tottenham su podijelili bodove, a oba pogotka pala su u prvom dijelu susreta. Tottenham je bio puno bolji u prvom poluvremenu, ali u konačnici su gosti mogli ostati i bez i tog jednog boda...

Igrači Tottenhama su se na Goodison Parku postavili vrlo autoritativno i favorizirano, što je i razumljivo obzirom da su se uoči utakmice nalazili sedam mjesta ispred jedanaestoplasiranog domaćina. U devetoj minuti najbolji Tottenhamov napadač Harry Kane pogodio je stativu i do domaćeg pogotka igralo se samo na Evertonova vrata.

Šok za Tottenham uslijedio je u 22. minuti kada je njihov bivši igrač Aaron Lennon zabio za 1:0. Nakon dominacije u prvih 20 minuta Tottenham je domaćinu dozvolio jednu tipičnu akciju gdje je Lukaku spustio suigraču dugu loptu, a Lennon je efektno pogodio iskosa malo unutar kaznenog prostora.

Gosti su unatoč zaostatku nastavili u istom ritmu i bili bolja momčad na terenu. U 30. minuti Davies je nakon akcije iz kornera s 20-ak metara pogodio prečku. Zasluženo izjednačenje stiglo je pred sam kraj prvog poluvremena kada je Dele Alli prvo sjajno prsima primirio dodavanje Tobyja Alderweirelda, a potom u padu iz blizine i zatresao mrežu.

Drugo poluvrijeme bilo je puno ravnopravnije. Gosti su prvih desetak minuta imali inicijativu, ali Everton se konsolidirao i prilike su se redale s obje strane. Ulazak Deulofeua u 60. minuti umjesto strijelca Lennona probudio je domaćine koji su preko desnog krila stvarali šanse za novi prelazak u vodstvo.

Posljednjih deset minuta Everton je možda bio i bliži pogotku za pobjedu, ali rezultat se više nije mijenjao i obje momčadi su uzele po bod.