West Ham
West Ham 3:3 Arsenal
Arsenal

Branimir Korać • subota, 09.04.2016.

U velikom londonskom derbiju pobjednika nije bilo. West Ham i Arsenal odigrali su 3:3 čime je Arsenal zaradio novi udarac u borbi za naslov prvaka dok je West Ham propustio priliku preskočiti Manchester United na prvenstvenoj ljestvici...

Vrlo važan dvoboj za obje momčadi, Arsenal je trebao bodove kako bi koliko-toliko ostao u igri za naslov prvaka, a West Ham s druge strane tražio je bodove za dolazak ispred Manchester Uniteda na ljestvici i učvršćivanje pozicije u borbi za Europu.

U konačnici završilo je 3:3, odlična utakmica u kojoj je Arsenal imao prednost 2:0, West Ham uspio doći do preokreta, ali Wengerova momčad ipak na kraju osvojila bod.

Bilićeva momčad dobro je krenula u utakmicu i trebala je voditi već od 14. minute kada je Lanzini zabio iz blizine, dosuđeno je zaleđe kojeg nije bilo jer je Bellerin na drugoj strani kasnio s izlaskom.

Četiri minute kasnije Arsenal je poveo. Iwobi je proigrao Özila koji obilazi Adriana i zabija za 1:0.

Sudac Pawson bio je tijekom cijelog prvog poluvremena na udaru navijača koji se nikako nisu mirili s nizom odluka, no Arsenala to nije previše diralo i u 35. minuti stigao je do povećanja vodstva. Još jedan sjajan potez Iwobija koji pronalazi Alexisa Sancheza i podiže prednost.

Međutim na odmoru je ipak bilo neodlučeno. Andy Carroll u posljednjim trenucima prvog dijela postiže dva pogotka i vraća West Ham u utakmicu.

Kako je završilo prvo poluvrijeme, nastavilo se u drugom. Raspoloženi Carroll u 52. minuti dovršio je hat-trick i tako se na najbolji način zahvalio Biliću na povjerenju u ovom susretu. Osam minuta trebalo mu je za hat-trick što je peti najbrži u povijesti Premierlige.

Ipak West Ham nije izdržao, u 70. minuti gosti su došli do poravnanja pogotkom Laurenta Koscielnog čime su izvukli bod iz ovog zanimljivog dvoboja.

• Obrisan korisnik09.04.2016. u 18:50
    Smeće od sudaca. Nastavlja se trend ne znanja i šlamperaja.Najžalosnije da oni prdonje koji sjede u sudačkoj organizaciji sve to amenuju.Tipični bahati Englezi.
  • cameosis09.04.2016. u 17:31
    nije bilo pobjednika -- kod 3:3 je bilo mnogo pogodaka. :D