Niko Rukavina • nedjelja, 10.04.2016.

Tottenham je u razmaku od šest minuta Manchester Unitedu zabio tri pogotka i ostao u utrci za naslov prvaka. Liverpool je na domaćem terenu bio uvjerljiv protiv Stokea te se priključio borbi za Europu.

Nogometaši Tottenhama razbili su Manchester United na White Hart Laneu zabivši im tri pogotka u razdoblju od 70. do 76. minute. Ovom pobjedom, Tottenham je pet kola prije kraja ostao na sedam bodova zaostatka od vodećeg Leicestera. Također, ovo je bila prva pobjeda Tottenhama nad Unitedom na White Hart Laneu nakon 19. svibnja 2001. godine.

Prvo poluvrijeme bilo je vrlo čvrsto bez izrazitih prigoda. Tottenham je bio bolja momčad na terenu, nekoliko je puta opasno zaprijetio, no jednu pravu šansu imao je u 28. minuti kada je udarac Erika Lamele otišao kraj gola.

Manchester United je u prvom dijelu imao 60 posto vremena loptu u svojim nogama, no svega dva udarca na suparnički gol. Tottenham je jako dobro ušao u nastavak utakmice te je dva puta opasno zaprijetio preko Christiana Eriksena i Erica Diera, no David de Gea je bio siguran.

Manchester United je najveću prigodu na utakmici stvorio u 62. kada se Anthony Martial solo prodorom izborio za šansu, ali mu je Hugo Lloris obranio uraca. Tottenham je cijelu utakmicu bio bolja momčad, te su do zaslužene pobjede došli u razmaku od šest minuta.

Prvo je u 70. Dele Alli zabio na asistenciju Eriksena, potom je u 74. Toby Alderweireld pogodio glavom na centaršut Lamele, a dvije minute kasnije Lamela je zabio za konačnih 3:0 na asistenciju Dannyja Rosea.

Tottenham je do kraja utakmice nastavio s pritiskom te je umalo došao i do četvrtog pogotka. Ovim porazom Manchester United je ostao četiri boda udaljen od mjesta koje sljedeće sezone vodi u Ligu prvaka.

Liverpool je na Anfieldu nadigrao Stoke te je slavio s uvjerljivih 4:1. Ovom pobjedom Redsi su preskočili Stoke na prvenstvenoj ljestvici te su se uključili u borbu za Europu. Dejan Lovren nije ulazio u igru.

Liverpool je došao u vodstvo u 8. minuti kada je Alberto Moreno pogodio topovskim udarcem s ruba kaznenog prostora gostiju. Stoke je uspio izjednačiti u 22. minuti. Xherdan Shaqiri izveo je slobodni udarac, a Bojan Krkić ostao zaboravljen od Liverpoolove obrane i glavom pogodio za izjednačenje.

Stoke je nastavio s dobrom igrom, a u 28. je Peteru Crouchu poništen pogodak zbog ofsajda. Ipak, Liverpool je do odmora došao do nove prednosti. Sheyi Ojo je probio lijevu stranu i lijepo asistirao za Daniela Sturridgea kojemu nije bio problem iz blizine zabiti za 2:1.

Početkom drugog dijela u igru ulazi Divock Origi, a samo četiri minute kasnije pogađa glavom na drugu asistenciju Milnera. Origi je u 65. zabio svoj drugi pogodak za konačnih 4:1 kada je iznenadio Jakoba Haugaarda udarcem iskosa.