Manchester City
Manchester City 4:0 Stoke City
Stoke City

Branimir Korać • subota, 23.04.2016.

35. kolo engleskog prvenstva otvoreno je još tijekom tjedna susretom između Crystal Palacea i Evertona, a nastavlja se ove subote. Prvi su na travnjaku bili Manchester City i Stoke, a uvjerljivo je slavio City s 4:0...

Stoke je ušao u krizu, u posljednje vrijeme ne igra dobro, a uz takav nastup na Etihadu kod motiviranog Cityja nije imao šanse. Manchester je visoko slavio s 4:0, skočio na treće mjesto i nastavio borbu za izravan ulazak u Ligu prvaka sljedeće sezone.

Ovo je bio čak 110. put da se susreću ove dvije momčadi, Manchester City stigao je do 48. pobjede dok je Stoke ostao na 37 pobjeda. U posljednjih pet sezona Manchester je dominirao u međusobnim dvobojima, no Stoke je ove sezone slavio u prvom dvoboju te prošle sezone u susretu na Etihadu.

U ovom dvoboju domaćin je bolje krenuo, od prve minute bio opasniji protivnik, a na prvi pogodak čekalo se do 35. minute. Bio je dovoljan trenutak nepažnje u Cityjevoj obrani što su igrači Stokea iskoristili i nakon kornera Jesusa Navasa, Fernando je došao ispred Camerona do lopte i glavom pogodio za vodstvo.

Sedam minuta kasnije 2:0 za City. Shawcross je skrivio kazneni udarac prekršajem nad Iheanachom, a Aguero je pogodio iz kaznenog udarca za povećanje prednosti.

U drugom poluvremenu nije bilo velikih promjena, domaćin je i dalje bio bolji iako se Stoke počeo buditi i češće prijetiti Hartu. No te prijetnje nije konkretizirao, a u 64. minuti Pellegrinijeva momčad stigla je do trećeg pogotka. Zabaleta je obavio dobar dio posla, pronašao Iheanacha koji zabija za 3:0.

Isti igrač stavio je točku na i u 74. minuti kada je na asistenciju Bonyja povisio na konačnih 4:0.

Manchester City je tako došao ispred Arsenala koji zaostaje bod i ima utakmicu manje koju će odraditi u nedjelju kod davljenika Sunderlanda.