Mihaela Bradovski • subota, 23.04.2016.

Nakon pobjede Manchester Cityja protiv Stokea, odigrana su još tri efikasna dvoboja 35. kola. Liverpool i Newcastle remizirali su na Anfieldu, a gostujuće pobjede upisali su Chelsea i Southampton...

Slaven Bilić s West Hamom ostao je na šestom mjestu nakon što je Liverpool odigrao 2:2 protiv Newcastlea. Kloppova momčad vodila je s 2:0, ali nije uspjela zadržati prednost, Newcastle se vratio i izborio bod koji bi mu mogao nešto značiti u borbi za ostanak u ligi.

Za obje momčadi bio je to vrlo važan dvoboj, Liverpool je u borbi za Europu, a Newcastle je u zoni ispadanja i svaki bod mu je važan.

Uoči početka dvoboja s Anfielda je stigla vijest o neigranju Mamadoua Sakhoa protiv kojeg je UEFA pokrenula istragu zbog mogućeg kršenja antidopinških pravila. Tako je uz Dejana Lovrena u prvih 11 na stoperskoj poziciji zaigrao Kolo Toure.

Liverpool je nakon prvih 45 minuta vodio s 2:0 zahvaljujući golovima Daniela Sturridgea i Adama Lallane, ali nije zadržao prednost. U nastavku je Newcastle stigao do poravnanja preko Cissea i Colbacka. U završnici su obje momčadi mogle do pobjede, ali nisu iskoristile kontranapade u kojima se otvorila prilika. Lovren je odradio svih 90 minuta za domaćina.

Chelsea je upisao visoku 4:1 pobjedu u gostima kod Bournemoutha i tako je preskočio Stoke i došao na devetu poziciju. Hiddinkova momčad u dvoboju nevažnom za obje momčadi, slavila je uz četiri pogotka praktički iz četiri udarca u okvir gola.

U prvom poluvremenu gosti su stigli do prednosti golovima Pedra i Edena Hazarda da bi Elphick smanjio na 2:1 na odmoru. U drugom dijelu Chelsea je dodatno povećao prednost, strijelci su bili Willian i još jednom Hazard za konačnih 4:1. U 29 ligaških utakmica Hazard nije postigao pogodak, ali zato je u ovom dvoboju bio dvostruki strijelac.

Osim njega istaknuo se i Cesc Fabregas koji je bio asistent tri puta, a odradio je veliki posao i kod četvrtog pogotka gostiju.

Još jedan poraz upisala je već otpisana Aston Villa koja je izgubila na svom travnjaku 4:2 od Southamptona. Dva gola Tadića te po jedan Longa i Manea osigurali su pobjedu gostima dok je Westwood postigao oba gola za domaćina.

Aston Villa je sudionik Championshipa sljedeće sezone, a Southampton ostaje u igri za Europu.