Josip Piršljin • srijeda, 11.05.2016.

U zaostalim utakmicama engleske Premier lige saznalo se koje će momčadi napustiti elitno društvo. Uz već ranije otpisanu Aston Villu, u Championship se vraćaju Norwich i Newcastle. Derbi se igrao na Anfieldu gdje se Liverpool spasio poraza od Chelseaja.

U zaostaloj utakmici 30. kola Premier lige sastali su se Liverpool i Chelsea. Derbi nije nosio veliki rezultatski značaj, a momčadi su ostale na deset bodova udaljenosti s time da su crveni osmi, a plavi deveti.

Chelsea je poveo u 32. minuti kada je pravi mali show priredio Hazard koji je tek u završnici prvenstva ušao u sjajnu formu. Obrana domaćih nije ga mogla zaustaviti na putu prema golu i gosti su poveli 1:0.

Do novog pogotka čekalo se sve do druge minute sudačke nadoknade. Tada je Benteke uspio poentirati i izvući Liverpoolu remi. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta za Kloppovu ekipu.

U utakmici sezone za Sunderland, momčad Sama Allardycea reagirala je na pravi način. S 3:0 je pobijedila Everton pred svojim navijačima i tako osigurala prvoligaški nogomet i sljedeće sezone, a među drugoligaše gurnula najvećeg rivala Newcastle United.

Pred kraj prvog dijela, u 38. minuti Sunderland je došao do prednosti kada je strijelac bio Van Aanholt. Samo četiri minute kasnije Kone je uspio postići još jedan pogodak, a utakmica je definitivno riješena u 55. minuti kada je konačni rezultat postavio Kone drugim golom.

Norwich City je pred svojom publikom svladao Watford, ali zbog pobjede Sunderlanda, to mu nije donijelo ostanak u Premier ligi i sljedeće sezone. Watford je poveo preko Deeneyja, a potom su preokrenuli Redmond i Mbokani. Cathcart je autogolom donio 3:1 Norwichu, a smanjio je Ighalo. Ipak, Mbokani postavlja konačnih 4:2 u 57. minuti.

• Veni vidi vici12.05.2016. u 09:33
    dobra opaska, mislim da je Benitez vrhunac svoje trenerske karijere već davno prošao, tj.2005. kad je osvojio ligu prvaka iako s obzirom na godine može se još dugo baviti trenerskim poslom, ali otprilike to je to, sve dalje što bude radio bit će čista prosječnost