West Ham
West Ham 3:2 Manchester United
Manchester United

Branimir Korać • utorak, 10.05.2016.

112 godina West Ham je nastupao na Boleyn Groundu, a posljednji nastup imao je protiv Manchester Uniteda i u sjajnoj utakmici slavio je s 3:2. Bolji oproštaj navijači West Hama nisu mogli tražiti, njihov klub slavio je protiv velikana engleskog nogometa i ostao u igri za peto mjesto na kraju sezone...

45 minuta kasnio je posljednji dvoboj na Boleyn Groundu, ne zbog ceremonije ili nečeg dobrog već zbog napada navijača West Hama na autobus s kojim su igrači Manchester Uniteda dolazili na stadion. U cijeloj priči istaknuo se David Sullivan kojeg je najviše brinulo to što neće svi navijači ostati na oproštajnoj ceremoniji te se ljutio na United tvrdeći da su trebali puno ranije doći na stadion.

Dvoboj nije razočarao. Pet pogodaka, mnoštvo preokreta i dobar nogomet. Momčad Slavena Bilića na kraju je upisala pobjedu 3:2 i oprostila se od svojeg 112 godina starog doma onako kako i zaslužuje.

Praćeni fanatičnom podrškom s tribina, domaći igrači već u desetoj minuti postigli su pogodak. Cresswell je proigrao Lanzinija koji ubacuje za Diafru Sakha, a ovaj uz pomoć Dannyja Blinda postiže pogodak.

Odlično je West Ham igrao u početku, nizao je prilike i morao je imati i veću prednost na odmoru. U 20. minuti Blind je napravio veliku pogrešku koju nije iskoristio Andy Carroll, a minutu kasnije loptu u mrežu šalje Michail Antonio, ali pogodak nije priznat.

Na odmoru je bilo samo 1:0 i u nastavku susreta uslijedila je kazna za brojne domaće promašaje u prvom poluvremenu.

U 51. minuti Anthony Martial poravnao je na 1:1 nakon što Randolph nije uspio u potpunosti očistiti ubačaj Mate.

Novu veliku priliku West Ham nije realizirao u 67. minuti kada Carroll ostaje sam, ali Martial spašava na gol liniji. Mladi Francuz prometnuo se u Unitedovog junaka u 72. minuti kada zabija svoj drugi pogodak na susretu i radi preokret.

No, West Ham nije odustajao, nije niti mogao u ovakvoj atmosferi. Pet minuta trebalo mu je za preokret i odlazak prema pobjedi. Prvo je u 76. minuti Antonio poravnao na 2:2, a onda je nakon ubačaja Payeta glavom zabio Winston Reid za totalnu euforiju na Boleyn Groundu.

West Ham je zadržao prednost do kraja te je došao do 168. pobjede u Premier ligi na ovom stadionu. Osim toga približio se petoplasiranom Manchester Unitedu na samo bod zaostatka uoči posljednjeg kola u kojem gostuje kod Stokea, a Manchester dočekuje Bournemouth.

• Obrisan korisnik11.05.2016. u 11:13
    Da vidimo kako će to izgledati sljedeće sezone kada se još malo pojača West Ham.O ovim precjenjenim tipovima sa Old Trafforda ne treba trošiti riječi tri udarca na utakmici na gol a odlučuješ o nastupu u ligi prvaka.Imaju samo ime i respekt koji ne zaslužuju!Najbolje bi bilo da ostane ovaj bahati i... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik11.05.2016. u 08:49
    Čestitke Biliću i West Hamu! Man Utd, nikako se vratiti na stare staze...
  • qvestor11.05.2016. u 08:05
    Man utd-u dolazi na naplatu loš odabir igrača od trenera koji je poznat po nepotizmu Blind je odigrao loše i cijelu sezonu igra stopera što ustvari nije, a Depay zbog kojeg je DiMaria morao otič ne može ni izborit prvih 11 već igra Lingard. Sve ovo podsjeća na razdoblje kad je LVG pokušao cijeli... [više na forumu]
    qvestor
  • Obrisan korisnik11.05.2016. u 06:34
    Zalosno na kaj lici United nakon toliko ulupanih para! Nisu ni zasluzili LP s toliko limitiranih igraca-najvaznija utakmica sezone a oni naprave dvije sanse na utakmici?! Bilicu svaka cast i nadam se da ce ovak nastavit i sljedece sezone!
  • Veni vidi vici11.05.2016. u 01:53
    nakon ove utakmice i odlične igre West Hama još više mi je žao što Bilić nije uspio proći ovaj Manchester u FA cupu i da on s West Hamom igra finale kupa na Wembleyu