Cedevita pregazila Goricu, Zagreb poražen od Kvarnera

Branimir Korać • subota, 30.04.2016.

Odigrana su prva dva susreta desetog kola Lige za prvaka, a uspješni su bili domaćini. Cedevita je pregazila Goricu sa 100:56 dok je Kvarner bio bolji od Zagreba s 89:76...

Košarkaški spektakl u Puli. U cjelopopodnevnom programu za istarske ljubitelje košarke, kao jedan od glavnih događaja bio je dvoboj između Cedevite i Gorice. Cedevita je u ulozi domaćina pregazila Goricu sa 100:56 i zadržala stopostotan učinak.

Prvi dvoboj ova dva protivnika odigran u Velikoj Gorici umalo je donio iznenađenje, međutim ovaj put nije bilo nikakve dvojbe, puno ozbiljniji pristup Mršićeve momčadi i u konačnici vrlo visoka pobjeda.

Već u prvom poluvremenu bilo je sve jasno, Cedevita je već tu bila na gotovo 30 poena razlike i u nastavku susreta u ekshibicijskom nastupu dodatno je povećala prednost i nastavila seriju pobjeda.

Marko Arapović odigrao je još jednu odličnu utakmicu sa 16 ubačenih poena (5/7 za dva, 2/2 za tri) i pet uhvaćenih skokova, a Luka Žorić dodao je 14 poena (7/9 za dva). Kod Gorice po deset poena upisali su Marko Petrović (3/11 za dva, 1/3 za tri) i Ivan Papac (4/7 za dva, 0/3 za tri, osam skokova).

Do pobjede je došao i Kvarner koji je u Rijeci ugostio momčad Zagreba i slavio s 89:76. Važna je to pobjeda za Riječane koji tako nastavljaju bitku za ulazak u polufinale doigravanja.

Zagreb je u istoj situaciji, također mu je svaka pobjeda kvalifikacijska stoga je za Kvarner ova pobjeda dvostruko važna jer je ostvarena protiv izravnog konkurenta za ulazak među četiri.

Ovaj susret riješen je u drugom dijelu nakon ravnopravnih prvih 20 minuta, domaćin je tih drugih 20 minuta odigrao bolje i zasluženo slavio.

Predvodili su ga Mauro Veljačić s 19 poena (5/5 za dva, 3/6 za tri) i pet ukradenih lopti te Petar Marić s 18 poena (4/5 za dva, 2/3 za tri) i pet skokova. Kod Zagreba Luka Božić ubacio je 20 poena (4/9 za dva, 4/7 za tri), a Jakov Vladović 16 (4/8 za dva, 2/7 za tri).