Celje slavilo u slovenskom derbiju, Meškov lako protiv Izviđača

Mihaela Bradovski • srijeda, 07.09.2016.

Uz hrvatski derbi između PPD Zagreba i Nexea, odigrana su još dva susreta prvog kola SEHA lige, a pobjede su odnijeli Meškov i Celje...

U prvom kolu SEHA lige odmah je na rasporedu bio slovenski derbi u kojem je Gorenje ugostilo Celje. U dvoboju najboljih slovenskih momčadi pobjedu su odnijeli Celjani koji su na kraju slavili s 27:26.

U zanimljivom dvoboju gosti su odigrali vrlo dobro prvo poluvrijeme gdje su u nekoliko navrata imali četiri gola prednosti, ali u nastavku se situacija okrenula, deset minuta prije kraja Gorenje je i vodilo, ali završnica je ipak pripala Celjanima.

Luka Žvižej dvije minute prije kraja pogodio je za 27:26 nakon čega su obrane odradile svoj dio posla i pogodaka više nije bilo što je donijelo bodove gostima.

"Čestitam Celju na pobjedi, možemo reći da su oni bili bolji u prvom, a mi u drugom poluvremenu. Na kraju nismo imali sreće, promašili smo neke važne šuteve i dozvolili im da odnesu puni plijen. Pred nama je još puno posla i nadamo se boljim rezultatima u budućnosti", rekao je Alem Toskić, najbolji pojedinac Gorenja.

Toskić je sa sedam golova bio najefikasniji igrač susreta, a kod gostiju šest je postigao Blaž Janc dok je Urban Lesjak upisao 11 obrana.

Lagan posao imao je Meškov koji je igrao protiv novaka u ligi Izviđača iz Ljubuškog. Bjelorusi su visoko slavili 40:29 u susretu koji nije bio neizvjestan.

U drugoj polovici prvog poluvremena otpor gostiju je potpuno slomljen i nakon toga Meškov je lakoćom stvorio visoku razliku koju je bez problema održavao.

Predvodili su ga s osam golova Rastko Stojković i Iman Jamali, a na drugoj strani po sedam su zabili Ante Grbavac i Mateo Rodin.

"Želim dobrodošlicu novom članu naše lige, neki ga uspoređuju sa Strumicom ili Spartakom, ali nije tako. Izviđač je puno jači i igra moderan rukomet. Oni su samo pokazatelj da je liga iz sezone u sezonu sve jača i mogu igrati protiv svake momčadi", unatoč visokoj pobjedi, gostima je komplimentirao trener Meškova Sergej Bebeško.