Hrvatski kup, Osmina finala, 25.10.2016, 14:00 h, Gradski stadion Bjelovar, gledatelja: 1300

Dario Dodić • utorak, 25.10.2016.

Nogometaši Dinama uz puno su muke osigurali prolaz u četvrtfinale Hrvatskog nogometnog kupa svladavši u Bjelovaru istoimenog domaćina s 2:1...

Teže od očekivanog branitelji titule osvajača Kupa, nogometaši Dinama, osigurali su plasman u četvrtfinale. U gostima kod Bjelovara slavili su 2:1 uz pogotke danas odličnih Šituma i Ćorića, dok je strijelac za domaćine bio Franjo Jaković.

Dinamo je imao više od igre i zasluženo došao do prolaza u osminu finala, ali mogli su i domaćini izboriti neriješen rezultat. Uz to su u dva navrata dalekometnim udarcima tresli gredu danas nesigurnog vratara Šempera

Hrvatski nogometni kup, osmina finala

NK Bjelovar - GNK Dinamo 1:2 (0:1)

Bjelovar: Gavranović, Muniz, Hajdarović, Furmek, Pušić, Kozić, Ivančić (od 76' Jaković), Jakšić (od 86' Kuhar), Tominac, Šiprak (od 56' Marijo Rajić), Orač

Dinamo: Šemper, Stojanović, Schildenfeld, Perić, Soldo (od 65' Gojak), Jonas, Knežević, Fiolić (od 75' Karimi), Ćorić, Šitum, Hodžić (od 63' Henriquez)

Strijelci: 0:1 Šitum 14', 0:2 Ćorić 71', 1:2 Jaković 81'

Kraj u Bjelovaru, namučili su domaćini goste iz Zagreba, na kraju ipak Dinamo zasluženo prolazi dalje.

90+2' Prilika za Bjelovar u posljednjim sekundama! Pretrčao je Stojanovića, ali Šemper izlazi i nekako odbija loptu.

90+1' Ide i Gavranović na skok, nema više vremena Bjelovar. Griješi Orač i loptu šalje u gol-aut.

90+1' Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade.

88' Slobodnjak za Bjelovar na 35 metara, ali Orač bira čudno rješenje na boku, lopta odlazi u gol-aut. S obzirom kakav top u nogama ima, možda bi bilo bolje da je pucao.

86' Izmjena kod Bjelovara, ušao je Igor Kuhar umjesto Jakšića

83' Baca sve u napad Bjelovar, zaista je svejedno izgube li s jednim ili dva pogotka razlike, igrom su pokazali da mogu i do izjednačenja.

81' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Bjelovar je smanjio na 1:2! Izveo je slobodnjak Orač, nespretno reagira Šemper i na odbijanac natrčava Jaković koji je ušao prije nekoliko minuta. 1:2!

80' Unio je puno živosti u napad Bjelovara Marijo Rajić, slobodnjak na 20 metara za Bjelovar izborio je Jaković.

76' Mijenja i Bjelovar, ušao je Franjo Jaković umjesto Ivančića.

75' Izmjena kod Dinama, ulazi Ali Karimi, umjesto ozlijeđenog Fiolića

72' Ponovno Bjelovar trese gredu! Odapeo je Jakšić s 20 metara, ali greda je danas najveći protivnik domaćim igračima.

71' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 2:0 za Dinamo. Ante Ćorić skida paučinu s lijevih rašlji Bjelovarovog gola, odlična predstava mladog Ćorića.

69' Morao je Jonas povisiti na 2:0, izašao je sam na Gavranovića, ali bjelovarski vratar još jednom brani. Korner za Dinamo.

65' Nova izmjena kod Dinama, ulazi Gojak, izlazi Soldo.

63' Izmjena kod Dinama, ulazi Angelo Henriquez, izlazi danas neprimjetni Hodžić.

62' Sjajna kontra Bjelovara, na kraju Stojanović zaslužuje žuti karton jer mu je Rajić pobjegao i prijetila je Dinamu kontra 2-na-1.

59' Žuti karton za Soldu nakon što je prilikom izbijanja lopte u glavu udario Rajića. Slobodnjak s 25 metara za Bjelovar. Bez opasnosti, hvata Šemper.

56' Zamjena u redovima Bjelovara, ušao je Marijo Rajić umjesto Luke Šipraka.

55' Velika prilika za Dinamo nakon kontre. Pucao je Ćorić s 18 metara, odbija Gavrnović u korner.

53' Prilika za Dinamo! Nakon slobodnjaka lopta dolazi do Ćorića koji vara Gavranovića, ali ne i Muniza, Brazilac čisti s crte!

53' Slobodan udarac za Dinamo na 25 metara, s lijeve strane.

50' Oslobodili su se igrači Bjelovara i sve opasnije prijete. Pitanje je hoće li oni prije izjednačiti ili Dinamo kazniti višak prostora u obrani domaće momčadi.

48' Velika prilika za Bjelovar. Brzo su kontru izveli domaći, loptu je lijepo glavom prebacio Ivančić do Šipraka koji se predugo namještao pa ga blokira obrana Dinama.

47' Udarac iz kuta za Dinamo odbija Gavranović.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Poluvrijeme u Bjelovaru. Dinamo je bio nešto bolji i vodi pogotkom Šituma, Bjelovar će žaliti što projektil Orača nije bio nekoliko centimetara niži.

43' Odlično ispucavanje Gavranovića, lopta je došla do Furmeka koji vara Stojanovića, ali lopta izlazi u gol-aut.

42' Umalo repriza prvog gola. S lijeve je strane ušao u sredinu Šitum, prevario bjelovarskog braniča, opalio, odbila se lopta od Pušića, ali u korner.

39' Sve češće su domaćini pred Dinamovim golom, ali bez prave opasnosti. Dinamo čeka priliku za rješavanje dvoboja iz kontranapada.

36' Sjajna prilika za Bjelovar! Opalio je Orač s 30-ak metara, iznenađeni Šemper nije na vrijeme reagirao, preletjela ga je lopta, ali zaustavlja je greda.

35' Rijetka prilika pred Dinamovim golom. Soldo se okliznuo pa je loptu uzeo bjelovarski Brazilac Muniz, pokušao zavrnuti u sredinu, ali blokira ga Perić, lopta se odbija u ruke Šemperu.

34' Nakon pogreške bjelovarske obrane lopta dolazi na Šituma na lijevoj strani. Prodao je bicikl jednom bjelovarskom igraču i ubacio na drugu vratnicu gdje nije bilo nikoga od Dinamovih igrača.

33' Najraspoloženijima u dresu Dinama zasad se čine Šitum i Ćorić.

28' Pogreška Dinamove obrane, ispravlja Perić pravovremenim klizećim startom ispred Jakšića.

27' Bjelovar pokušava po lijevoj strani, ali previše je tu Dinamovih igrača.

22' Presjekao je Dinamo jedan bjelovarski napad, Šitum s lijeve prebacuje na Fiolića koji s ruba šesnaesterca puca preko gola.

21' Nova prilika Ćorića, prebacio je dvojicu domaćih igrača i iz okreta iz voleja opalio s 15 metara, ali malo pokraj gola.

20' Pokušava Bjelovar visokim presingom, Dinamo čeka svoju priliku za povećanje vodstva.

14' GOOOOOOOOOOOL Dinamo vodi 1:0! Šitum dobiva loptu na lijevoj strani, vara dvojicu igrača Bjelovara i puca s ruba kaznenog prostora. Uklizao je Jakšić od kojeg se lopta nezgodno odbila i prevarila vratara Gavranovića.

14' Tominac lijepo gura u prostor za Furmeka, ali Šemper izlazi s vrata i čisti.

12' Lopta za Stojanovića na desnoj strani, Gavranović zatvara dobro i odbija u korner. Nakon kornera nije bilo prijetnje za vrata Bjelovara. Aut za Bjelovar.

11' Dinamo je preuzeo kontrolu nad susretom, čini se da bi uskoro gosti mogli i povesti.

9' Dugo je trajala gužva u domaćem šesnaestercu, sudac Križarić je zaustavlja, dosuđen je prekršaj za Bjelovar.

8' Nova prilika za Dinamo, ponovno je Ćorić izašao pred Gavranovića, vratar Bjelovara ponovno brani. Korner za Dinamo.

7' Velika prilika za Dinamo! Šitum je pronašao Ćorića koji je neobjašnjivo ostao sam u šesnaestercu Bjelovara, izbija Ćorić sam pred Gavranovića koji refleksno brani Ćorićev pokušaj.

6' Ćorić gubi loptu na polovici Bjelovara, domaći šalju dugu loptu na usamljenog Ivančića, modra obrana bez problema rješava situaciju.

5' Uobičajeno ispipavanje snaga na početku susreta, Dinamo polako preuzima inicijativu.

2' Pokušali su domaćini po desnom boku iznenaditi Dinamo, ali Schildenfeld prekida napad.

1' Počeo je susret u Bjelovaru.

0' Trener Dinama Ivajlo Petev odlučio se za Hodžića u vršku napada. Novu priliku dobio je Ćorić, na vratima će biti mladi Šemper.

• Sjena27.10.2016. u 09:22
    Mora se priznati da ti matematika nije jača strana, ili si gledao sasvim drugu utakmicu.
    Sjena
  • Obrisan korisnik25.10.2016. u 16:47
    "dinamo zasluženo došao do prolaza", imali su duplo manje šansi od domaćina... realno Bjelovar je zasluzio prolaz, a ovi dosli odradit utakmicu i sretno i spretno pobjedili...